Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

pH będzie „sprzyjające” dla inwestycji – Manila Bulletin

pH będzie „sprzyjające” dla inwestycji – Manila Bulletin

Dżakarta, Indonezja – Prezydent Ferdinand „Bong Bong” Marcos Jr. zobowiązał się, że Filipiny będą sprzyjać biznesowi i inwestycjom.

Rozmawiając z członkami społeczności filipińskiej, którzy zebrali się tutaj, aby zobaczyć go podczas jego pierwszej wizyty państwowej, Marcos Jr. powiedział, że nie chce już, aby Filipińczycy wyjeżdżali za granicę głównie w poszukiwaniu możliwości pracy.

To jest to samo uczucie, którym promieniował w okresie kampanii.

Prezydent Marcos spotyka się z filipińską społecznością w Indonezji podczas wizyty państwowej

„Pracownicy zagraniczni nie z powodu” [it’s] To kwestia wyboru, ale są daleko od naszych znajomych i pięknych plaż, zmuszeni do opuszczenia swoich bliskich z powodu braku możliwości powrotu do domu – powiedział prezydent.

Dodał, wyrażając zaangażowanie swojej administracji w pełne urzeczywistnienie „potencjału gospodarczego, społecznego i kulturalnego” Filipińczyków na Filipinach.

Marcos Jr zapewnił także filipińskich pracowników zagranicznych (OFW), których nazwał „Ambasadorami Dobrej Woli”, że są oni częścią priorytetu jego administracji.

To, ponieważ był dumny z nowo utworzonego Departamentu Pracowników Migrujących, który będzie w pełni operacyjny od 2023 roku.

„Stałem się ważnym członkiem lokalnej społeczności – jako inwestorzy, dyrektorzy korporacji, konsultanci biznesowi, prawnicy, księgowi, inżynierowie, nauczyciele i personel techniczny” – powiedział Filipińczykom w Indonezji.

„Twój sukces tutaj sprawia, że ​​wszyscy jesteśmy bardzo, bardzo dumni w domu” – powiedział. „Za każdym razem, gdy słyszymy wiadomość o kolejnym sukcesie naszych pracowników za granicą, zawsze dziękujemy za chwałę, jaką wnosisz do naszego kraju, oraz za dobrą reputację, którą polerujesz i świecisz dla naszego kraju podczas pobytu za granicą”.

Opel poinformował, że obecnie w Indonezji jest co najmniej 7448 Filipińczyków.

Według Departamentu Spraw Zagranicznych (DFA) pracują w różnych sektorach, a większość z nich zajmuje stanowiska kierownicze, techniczne lub zawodowe, takie jak dyrektorzy korporacji, inżynierowie, księgowi, przełożeni i nauczyciele.

READ  Zdjęcia SUV-a Lotus Type 132 wyciekły przez IP Australia

Departament Stanu dodał, że w 2021 r. przekazy od zagranicznych Filipińczyków w Indonezji wyniosły 17,5 mln USD.

Zapisz się do naszego codziennego biuletynu

Kliknij tutaj aby się zarejestrować