Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Piątek, 1 grudnia 2023: 4 właścicieli hoteli

Piątek, 1 grudnia 2023: 4 właścicieli hoteli

Planowana inwestycja hotelowa, reprezentująca standardy Mövenpick, zlokalizowana jest w centrum miasta, tuż nad morzem, w najpopularniejszej części Gdyni.

Przyszły obiekt będzie oferował turystom i gościom biznesowym wysokiej jakości usługi hotelowe, oferując 176 pokoi z bogatą ofertą gastronomiczną, sale konferencyjno-bankietowe, spa z basenem i gabinetami zabiegowymi oraz parking podziemny. Inwestor otrzymał wsparcie doradcze biznesowe od firmy Hida.

Patrick Mendes, dyrektor generalny Accor Europe i North Africa – Premium, Mid i Economy dr Grzegorz Goriszewski Alinort dyrektor generalny Patrick Mendes, dyrektor generalny Accor Europe i North Africa – Premium, Mid i Economy dr Grzegorz Goriszewski Alinort dyrektor generalny

Dzięki nowemu partnerstwu Accor wzmacnia ambitne portfolio szwajcarskiej marki premium w Polsce. We współpracy z Grupą Allenort, posiadającą wieloletnie doświadczenie w branży medycznej, sieć otworzy pierwszy w Gdyni hotel Mövenpick w ramach kompleksu usług hotelowych.

Grupa Allenort rozszerza swoją działalność o branżę hotelarską. Po prawie 20 latach aktywnej działalności w branży medycznej firma stawia sobie nowe, niezwykłe wyzwanie – duży, luksusowy kompleks hotelowo-usługowy w najbardziej prestiżowej lokalizacji w Gdyni. Celem inwestycji jest stworzenie nowego centrum miasta i zapewnienie mieszkańcom Gdyni dogodnej dla ich życia infrastruktury rekreacyjnej – powiedział dr Grzegorz Goriszewski, Prezes Grupy Alinort.

Stawiamy na Accor – to wyjątkowe miejsce, dlatego do jego prowadzenia powinniśmy powierzyć najlepszym profesjonalistom. Projekt zagospodarowania centralnej części Skweru Kościuszki został wybrany w drodze konkursu, po wszechstronnej analizie prac kilku kandydatów.

Kompleks, zlokalizowany przy ulicy Jana Pawła II 13, będzie się składał z dwóch budynków połączonych naziemnym korytarzem, 176-pokojowego hotelu Mövenpick Gdynia oraz apartamentów Waterhall Residence.

W Mövenpick Hotel Gdynia, wyposażonym w parking podziemny, znajdą się miejsca na dwie restauracje, podwieszany bar, centrum konferencyjne o łącznej powierzchni 460 mkw. oraz strefa SPA z krytym basenem i gabinetami zabiegowymi.

READ  Tłum na aukcjach domów w Sydney pokazuje wpływ kryzysu cen nieruchomości w Australii

Lokalizacja i charakter nowego obiektu doskonale wpisują się w wizję gościnności promowaną przez markę Mövenpick, która czerpie ze szwajcarskiej tradycji hotelarstwa. Kompleks hotelowo-mieszkalny budowany przez naszego partnera elegancko wpisuje się w tożsamość architektoniczną Gdyni i niewątpliwie stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jej nabrzeża. Jestem pewien, że Mövenpick Hotel Gdynia przyciągnie turystów z całego świata, którzy licznie odwiedzają Trójmiasto” – powiedział Jacek Stasikowski, Dyrektor ds. Rozwoju Accor w Polsce.

Mövenpick Hotel Gdynia zajmie działkę zlokalizowaną w pierwszej linii nabrzeża, przy reprezentacyjnym placu Kościuszki – przy wejściu na południowe molo, gdzie zacumowany jest żaglowiec Dar Pomorza i niszczyciel ORP Błyskawica. Obok hotelu znajduje się Gdyńska Marina oraz plaża miejska. Tym samym nowy hotel dołączy do najatrakcyjniejszych inwestycji tego typu na całym polskim wybrzeżu. Bryła projektowanego budynku jest ukłonem w stronę najlepszych stylów architektonicznych Gdyni, której nowoczesne centrum zostało oficjalnie zgłoszone na początku tego roku jako polski kandydat do wpisania na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Z niecierpliwością czekamy na moment, w którym Mövenpick Hotel Gdynia powita swoich pierwszych gości. Nasze obiekty doskonale wpiszą się w nowoczesny krajobraz miasta i spełnią oczekiwania współczesnych podróżników i mieszkańców. Dzięki współpracy z Grupą Accor nie tylko będziemy świadczyć usługi na światowym poziomie, ale także wdrożymy rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju opracowane przez naszego partnera” – dodał dr Grzegorz Goriszewski, Prezes Grupy Allenort.

Zgodnie z planem nowo wybudowany Mövenpick Hotel Gdynia pierwszych gości przyjmie już w 2026 roku. Mövenpick to marka premium należąca do Grupy Accor, znana ze zrównoważonego podejścia do rozrywki oraz doskonałej oferty gastronomicznej, której portfolio obejmuje obecnie ponad 110 obiektów na całym świecie – zarówno hotele miejskie, jak i kurorty zlokalizowane w najlepszych lokalizacjach turystycznych. Marka wywodzi się ze Szwajcarii, która coraz mocniej zaznacza swoją obecność w Polsce.

READ  S&P Global obniża prognozę wzrostu dla Indii, ogólnie pomniejsza rynki wschodzące