Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pięć osób zginęło w izraelskich nalotach rakietowych na północno-wschodni Liban w pobliżu granicy z Syrią

Pięć osób zginęło w izraelskich nalotach rakietowych na północno-wschodni Liban w pobliżu granicy z Syrią

Co najmniej pięć osób zginęło w wyniku izraelskiego ataku rakietowego na konwój tankowców w regionie Hermel w północno-wschodnim Libanie, w pobliżu granicy między krajem arabskim a Syrią.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że „trzech członków Hezbollahu zginęło w wyniku dziewięciu izraelskich ataków rakietowych, których celem był konwój tankowców i budynek” w wiosce Hosh al-Sayyid Ali w dystrykcie w poniedziałek późnym wieczorem.

Brytyjskie Obserwatorium dodało, że w ataku zginęły także dwie inne osoby.

Dyrektor obserwatorium Rami Abdel Rahman powiedział AFP, że w wyniku ataków pięć osób zostało rannych, a dwie osoby zaginęły.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w celu stawienia czoła atakom uruchomiono syryjską obronę powietrzną.

Wydarzenie to nastąpiło kilka godzin po ogłoszeniu przez Hezbollah w oświadczeniu, że wielu izraelskich żołnierzy zginęło i zostało rannych, gdy jego celem było zgromadzenie sił „uzbrojonych w odpowiednią broń” w kibucu Al-Manara w regionie Górnej Galilei, sąsiadującym z granicami Libanu i Izraela. Z widokiem na dolinę Hula.

W oświadczeniu dodano, że pociski celnie trafiły w określone cele.

W odrębnym incydencie libański ruch oporu zbombardował izraelskich żołnierzy stacjonujących w budynku w osadzie Yaron w zachodniej Galilei, powodując ofiary na miejscu.

Hezbollah potwierdził, że obie operacje przeprowadzono w ramach solidarności z Palestyńczykami w Strefie Gazy, w celu wsparcia odważnych i bohaterskich frakcji palestyńskiego ruchu oporu oraz w odpowiedzi na ataki izraelskiego wroga na obszary południowego Libanu, zwłaszcza na wioskę Al -Hula i miasto Szeba.

Od tego czasu armia izraelska również przeprowadza ataki na terytorium Libanu, co skłoniło Hezbollah do niemal codziennych ataków odwetowych w celu wsparcia narodu palestyńskiego w Strefie Gazy.

Hezbollah zobowiązał się kontynuować operacje odwetowe, dopóki reżim w Tel Awiwie będzie kontynuował atak na Gazę.

Według lokalnych władz ds. zdrowia od tego czasu na oblężonych terytoriach zginęło co najmniej 37 124 Palestyńczyków, w większości kobiety i dzieci, a kolejne 84 712 osób zostało rannych.

READ  Koa Rothman to czwarty major zaatakowany przez rurociąg Banzai w tym miesiącu

Ponad osiem miesięcy po izraelskim ludobójstwie rozległe obszary Gazy zostały obrócone w gruzy w wyniku dławiącej blokady dostępu do żywności, czystej wody i leków.