Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pływanie rozgrzewa noc 4 na żywo, Australijczycy w grze, czas rozpoczęcia, wyniki, aktualności, Kyle Chalmers, 100 m stylem dowolnym

Broniący tytułu mistrz olimpijski Kyle Chalmers rozpoczął swoją misję odbicia się w biegu na 100 m stylem dowolnym czwartej nocy w Tokio.

Złoty medalista z Rio wygrał ósmy konkurs z szybkim czasem 47,77, podczas gdy mistrz świata Caleb Dressel w finale nieznacznie wyprzedza 47,73, za Włochem Thomasem Ciccone (47,71).

„Co za świetny sposób na przygotowanie tego do półfinału i finału” – powiedział Ian Thorpe w Seven.

Cameron McEvoy nie zakwalifikował się jednak do półfinału w środę, ponieważ jego czas 48,72 był dobrym 24., kiedy zakwalifikowało się tylko 16 najlepszych.

Brianna Throssell zakwalifikowała się domyślnie do półfinału 200m motylkowego, gdy tylko 16 pływaków wzięło udział w trzech biegach dzięki późnemu wycofaniu się, z 16 zakwalifikowanymi pływakami.

Australijka i tak mogła się zakwalifikować, zajmując trzecie miejsce w drugiej rundzie z czasem 2:09.34, o sekundę za Amerykanką Haley Fleckinger i prawie trzy sekundy za jej rekordem życiowym.

Zach Staubetti-Coke, który również grał dziś wieczorem, również miał szansę na zdobycie złota w pierwszej połowie na 200 metrów.

W swoim biegu Holender Arno Kamenga był poniżej rekordu świata o ponad sekundę na 100 m i ponad półtorej sekundy przed Stubblety-Cook, ale Australijczyk wdarł się do domu, aby zakończyć remis o pierwsze miejsce w 2:07.37.

Była to część rosnącego trendu martwego upału, jak powiedział australijska legenda Ian Thorpe Wyzywaliśmy sobotni mecz z udziałem Emmy McKeown, gdyby to był finał.

Upał wcześniej w meczach między Australijką Emmą McKeon i chińskim pływakiem Zhangiem Yufeiem wzbudził obawy.Źródło: Dostawca

Były rekordzista świata, Matthew Wilson, był częścią finałowego wyścigu i był kolejny dead heat – choć tym razem nie między torem 4 a 5 – z czasem 2:09.29 Australijczyka, który poprowadził go bezpiecznie do półfinału.

„Nigdy nie widziałem tylu ślepych zaułków kwalifikacyjnych na igrzyskach olimpijskich” – powiedział Lissel Jones w Seven.

W biegu na 400 m stylem dowolnym mężczyzn pomiędzy Ossie Elijah Winnington i Jackiem McLoughlinem, a także w biegu na 100 m stylem grzbietowym mężczyzn, pomiędzy Evgeny Rylovem i Ryanem Murphym, wystąpiły również martwe biegi.

Australijczyk zajął drugie miejsce za Wielką Brytanią w sztafecie 4×200 m stylem dowolnym dzięki potężnej nodze kotwicznej Zacha Incerty, podczas gdy MacHorton był najwolniejszym członkiem zespołu.

„Może nie tak dobry, jak bym chciał, może nie był wystarczająco dobry, aby dostać się do finałowego zespołu, który jest bolesny, ale stworzyliśmy zespół i tylko to się liczy” – powiedział Horton w Seven.

Jack McLoughlin zakwalifikował się do debiutu na 800 m stylem dowolnym mężczyzn na szóstym miejscu.

Cztery temperatury w nocy – Australijczycy w pracy

Kyle Chalmers (47,77, trzeci) i Cameron McEvoy (48,72, dyskwalifikacja) w biegu na 100 m stylem dowolnym mężczyzn.

Brianna Throssell (2:09.34, dziewiąte) w biegu na 200 m stylem motylkowym kobiet

Zach Staubletti Cook (2:07.37, równy pierwszy) i Matthew Wilson (2:09.29, 10) w stylu klasycznym mężczyzn na 200 m

Australia (7:05.00, druga) w kwalifikacjach sztafety 4×200 m mężczyzn

Jack McLoughlin (7:46.94, 6.) na 800 m stylem dowolnym mężczyzn

Przeżyj ponownie czwartą noc z biegami pływackimi poniżej!

READ  Minji Lee i Soo Oh rywalizują w British Open po zmaganiach nocnej kapitan Nelly Korda