Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Simone Biles Zdrowie psychiczne, reakcja, wyniki

Jesteśmy przyzwyczajeni do perfekcji od Simone Biles, ale amerykańska gwiazda wzbudziła obawy we wtorek wieczorem, kiedy wycofała się zaledwie kilka minut po finale gimnastyki kobiet w Tokio.

Stany Zjednoczone zaczęły skakać – tam, gdzie Biles udał się tam, gdzie nikt wcześniej nie był, z oszałamiającą podwójną włócznią Yurchenko – ale czterokrotna złota medalistka potknęła się przy pierwszej próbie.

Dziwny wypadek oznaczał, że przejechała tylko 1,5 okrążenia zamiast 2,5 i nie wylądowała. Najwyraźniej zdenerwowana i nieświadoma w drodze powrotnej Biles zdobyła 13,766 – najniższy wynik ze wszystkich sześciu amerykańskich i rosyjskich konkurentów.

Następnie Team USA Gymnastics rzucił bombę, która oszołomiła świat, kiedy ogłosili, że Biles nie zagra żadnej innej roli w finale.

„Simon wycofał się z ostatnich zawodów zespołu z powodu problemów zdrowotnych” – czytamy w oświadczeniu. Będzie on oceniany codziennie w celu ustalenia zgody lekarskiej na przyszłe zawody.

Świat był w głębokim niepokoju, ponieważ stan największego sportowca wszechczasów pozostawał nieznany, zanim Biles ujawnił, że nie doznała żadnych obrażeń fizycznych.

„Fizycznie czuję się dobrze i czuję się dobrze” – powiedziała NBC. Emocjonalnie… gatunek zmienia się w czasie i chwili.

„Przybycie tutaj na igrzyska olimpijskie i bycie główną gwiazdą igrzysk nie jest łatwe, więc staramy się to robić dzień po dniu i zobaczymy”.

Ale Ameryka wspaniale poradziła sobie ze swoim wyjściem. Jordan Chiles, Grace McCallum i Sonisa Lee walczyły przez przeciwności, aby zdobyć niezapomniany srebrny medal, za Rosją i przed Wielką Brytanią.

Pojawiła się ożywiona wizja, w której Beals przeprasza swoich kolegów i zachęca ich do kontynuowania walki późną nocą.

“Przepraszam. Kocham was, chłopaki,” powiedziała, “ale wszystko będzie dobrze.” “Trenowaliście na tym całe życie, jest w porządku. Byłem na igrzyskach olimpijskich i nic mi nie będzie. To twój pierwszy raz – wchodzisz tam i skopujesz tyłek, dobrze? “

READ  Futbolowa supremacja Europy Zachodniej to coś więcej niż pieniądze

W zawodach drużynowych na każdej maszynie rywalizuje trzech członków, a drugi to rezerwa. To dlatego Ameryka była w stanie utrzymać się na drugim miejscu, mimo że była kobietą w dół.

Przemawiając po wydarzeniu, Biles powiedziała, że ​​nie wiedziała, gdzie była w powietrzu nad swoim pierwszym skarbcem i wyjaśniła, że ​​„walczy z tymi wszystkimi demonami” w jej głowie.

Wycofała się, ponieważ nie chciała narażać szans swojego zespołu na zdobycie medalu.

“Jestem tylko w mojej głowie”, powiedziała. „Muszę skupić się na moim zdrowiu psychicznym i nie narażać mojego zdrowia i dobrego samopoczucia.

„Musimy chronić nasze ciała i umysły.

„To bardzo niefortunne, że dzieje się to w tym momencie… To denerwujące, gdy walczysz głową”.

„Dzisiaj oni (jej koledzy) dostali ode mnie złoty medal za walkę”.

Biles powiedziała, że ​​poczeka i zobaczy, zanim zdecyduje, czy wziąć udział w swoim turnieju singlowym.

Świat jest w szoku z powodu Drama Bells

Nikt nie mógł uwierzyć w to, co zobaczyli o niekwestionowanej królowej gimnastyki, która robiła w sporcie rzeczy, których nikt nie uważał za możliwe.

Kali Kaplan, reporterka igrzysk olimpijskich w USA, powiedziała, że ​​Biles „wyglądała na bliską łez, gdy schodziła z podium” po swoim pierwszym skoku.

“Simon Biles zgubiła się w powietrzu podczas swojej ostatniej rozgrzewki w krypcie i wcześnie wyskoczyła z Amanar. Zrobiła to samo podczas zawodów, wykonując 1,5 rzutu zamiast 2,5” – napisał na Twitterze Kaplan.

Shelia O’Connor dodała: – Czy… właśnie uratowałeś Simone Biles z jej piwnicy? Z szokującym emoji twarzą w twarz.

Amerykańska felietonistka sportowa Nancy Armor powiedziała: „O mój Boże. Simon ucieka z Amanar, robiąc 1.5. Prawie upadła na kolana. Najwyraźniej zaraz się rozpłacze, gdy schodzi z podium, Cecile natychmiast podchodzi i obejmuje ją ramieniem ”.

„Miejsce jest oszołomione” nieoczekiwanym rozwojem wydarzeń, powiedziała amerykańska prezenterka telewizyjna Hoda Kotb.

READ  Kanadyjka Leila Fernandez wygrała w 2021 roku nagrodę Billie Jean King Cup Play-Offs Heart Award

Fabuła nasiliła się, gdy Biles opuścił teren zawodów z głównym trenerem, podsycając spekulacje, że ma kontuzję.

Jej koledzy z drużyny podeszli do nierównych prętów i zostali zmuszeni do rywalizacji bez niej. Chils miał przez część nocy siedzieć poza barami, ale musiał się starać, aby wziąć udział z powodu nieobecności Bilesa.

Przed przejściem do pakietu, USA Gymnastics potwierdziło wycofanie się Bilesa z zawodów.

Na ostatnich etapach torów Biles wróciła na Ziemię, ale miała na sobie biały garnitur swojej drużyny, ponieważ na noc było po wszystkim. Chodziła z zespołem wokół poprzeczki i wspierała swoich kumpli, gdy próbowali dostać się do tabeli liderów.

Tylko dlatego, że Biels była bezrobotna, nie oznacza to, że nie będzie płacić. Dopingowała głośniej niż ktokolwiek inny, zachęcając drużynę USA do awansu do medalu.

Nastrój reszty zespołu nie osłabł, gdy stanął na wysokości zadania. Objęli Bilesa, a kwartet zaangażowali się w poruszające rozmowy i wydawało się, że świetnie się bawią.

Trener Cecile Landy również okazała swojej gwiazdorskiej uczennicy wiele miłości, a przedstawiciele mediów również pozwolili jej być na trybunach.

Pod koniec wieczoru były świetne sceny, gdy Biles świętowała na podium ze swoimi kolegami z drużyny.

Genialne rachunki w swojej własnej lidze

Biles podkreśliła swoją wspaniałość na tegorocznym US Classic, będąc pierwszą kobietą, która nosiła podwójną włócznię Jurczenki — misterny, przeczący prawom grawitacji sklepienie, którego żadna inna kobieta nie próbowała rywalizować.

Na nieszczęście dla Biles, sędziowie nie byli tak zachwyceni gromadzeniem go jak ktokolwiek inny, co dało mu tymczasową wartość punktową tylko 6,6. Pojawiły się sugestie, że niski wynik został wprowadzony, ponieważ Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna chciała chronić bezpieczeństwo sportowców, zniechęcając ich do podejmowania trudnych ruchów, takich jak to, co zrobił Biles.

READ  Zawieszenie, eliminacja, komisja rewizyjna meczu, zarzuty, Luke Thompson, buldogi, Trent Barrett, David Clemmer

Potem jest tok myślenia, jeśli Bayles byłaby jedyną osobą na tej planecie zdolną do ciągnięcia tak ekstremalnych skarbów, nie dałoby się jej pokonać, gdyby sędziowie uznali ją za wartą więcej punktów.

„Czuję, że teraz musimy po prostu dostać to, co dostajemy, ponieważ nie ma sensu walczyć, ponieważ nie zamierzają tego wynagradzać” – powiedział wtedy Biles.

„Jest za nisko i dopóki się o tym nie zorientują. Ale nie chcą, żeby pole było za daleko. A to po prostu coś na nich. Nie na mnie”.

„Mieli otwarty kod punktowy, a teraz są wkurzeni, ponieważ ludzie posuwają się tak daleko i wyprzedzają”.

z AFP