Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Poczmistrz z Derby ratuje starszego mężczyznę przed oszustwem

Poczmistrz z Derby ratuje starszego mężczyznę przed oszustwem

  • Napisane przez Nigela Slatera
  • Usługa raportowania na temat demokracji lokalnej

Skomentuj zdjęcie,

Działania Raviego Kadama uniemożliwiły oszustom wykorzystanie starszego mężczyzny

Szybkie myślenie poczmistrza pomogło zapobiec kradzieży pieniędzy starszemu mężczyźnie przez oszusta.

Ravi Kadam powiedział, że zaniepokoił się, gdy do urzędu pocztowego Park Farm Center w Derby przyszedł klient z kopertą zawierającą jego kartę bankową.

Pocztowiec nabrał podejrzeń i przesłuchał mężczyznę, który powiedział, że skontaktowano się z nim, ponieważ jego karta bankowa została „sklonowana” i należy ją zwrócić.

Kadam powstrzymał próbę oszustwa, którą określił jako „obrzydliwą”.

„Coś było nie tak”

Kadam powiedział, że mężczyzna został poproszony o przesłanie swojej karty na prywatny adres w Londynie, niezwiązany z żadną firmą.

Kadam, który przez około sześć lat prowadził pocztę w Allestree, poprosił mężczyznę, aby nie wysyłał karty bankowej, wyjaśniając, że bank będzie pisał do kogokolwiek tylko w przypadku problemów i nigdy nie prosił o szczegóły ani informacje. Karta do wysłania.

„Ludzie często przychodzą i mówią, że zadzwonili do nich z banku lub ktoś puka do ich drzwi. To naprawdę obrzydliwe.

„Ci ludzie ciężko pracowali przez całe życie i to przerażające, że ci oszuści wybierają ich na cel i próbują ukraść im pieniądze”.

Incydent doprowadził do zorganizowania w środę w centrach handlowych Park Farm Shopping Centre i Blenheim Parade „dnia akcji” z udziałem policji, urzędników ds. standardów handlowych i urzędników samorządowych, podczas którego kupujący zostali ostrzeżeni przed oszustami i poinstruowani, jak zgłaszać podejrzane rozmowy telefoniczne, SMS-y i e-maile .

Radny miasta Allistry, Jed Potter, powiedział: „Nie wiedzielibyśmy o zdarzeniu, gdyby mężczyzna nie poszedł na pocztę i nie powiedział naczelnikowi poczty, że poproszono go o przesłanie swojej wizytówki”.

„Gdyby sam wysłał kartę, bez udawania się na pocztę, mógłby stracić dużo pieniędzy”.

READ  Nowa recenzja Haval Jolyon