Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Podgląd, harmonogram, gwiazdki, jak zobaczyć Pomnik Kamili Skolemowskiej

Podgląd, harmonogram, gwiazdki, jak zobaczyć Pomnik Kamili Skolemowskiej

Sportowcy, których warto obserwować w Śląskiej Diamentowej Lidze 2023

W biegu na 100 metrów mężczyzn zaplanowano udział trzech medalistów ubiegłorocznych mistrzostw świata: mistrz świata Kręcony I jego rodacy, Amerykanie Marvina Braceya I Trevona Brummela. Jednak Bromell, który w weekend zajął szóste miejsce w mistrzostwach USA i finale zawodów próbnych, zdecydował się zakończyć sezon wcześniej, aby poddać się operacji. Mimo to wyścig z Republiką Południowej Afryki nadal jest bardzo szybki Akane Sembenebyły mistrz świata Christiana Colemanaa Lyles jest gotowy do rywalizacji – wszystkich dziewięciu mężczyzn w fazie wstępnej ma najlepsze w karierze wyniki poniżej 10 sekund.

Podobnie bieg na 100 m przez płotki kobiet powinien być ciekawym biegiem. Oprócz rekordzisty świata i mistrza świata Amusan I mistrz olimpijski Królowa Camachodrugi najszybszy bieg przez płotki na świecie Kendry Harrisonktóry był rekordzistą świata, zanim w zeszłym roku pobił go Amusan, również stanie na linii startu.

Shakari Richardson Zmierzy się ze srebrnym medalistą świata – W.K Nowy światowy lider 2023 10.65 – Sherica Jackson Jamajka w biegu na 100 metrów kobiet Maria Jose Ta Lou Spróbujemy zagrać w spoiler.

Ciekawie zapowiada się także bieg na 400 m mężczyzn, w którym bieg przez płotki będzie trzecim najszybszym w historii Alison Dos Santos Brazylijczyk wraca po kontuzji w tym płaskim wyścigu.

Rojas, Duplantis, Ingebrigtsen, Kroeser, El Bakkali, Tampere i Barshim to inne czołowe nazwiska, które chcą zdobyć kolejne zwycięstwo przed mistrzostwami świata w przyszłym miesiącu. Dzięki zapraszanym obiektom oferującym rywalizację na poziomie mistrza świata, śląskie spotkanie jest koniecznością.

READ  Arina Sabalenka upadła na ziemię z głową w dłoniach po jednym z największych powrotów w historii US Open.