Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

M-Sport Poland wprowadza nowy puchar Fiesta Rally3 Cup na bazie ERC z atrakcyjnym pakietem nagród – Motorsport Week

M-Sport Poland wprowadza nowy puchar Fiesta Rally3 Cup na bazie ERC z atrakcyjnym pakietem nagród – Motorsport Week

Rajdowe Mistrzostwa Europy FIA stanowią ekscytującą platformę dla zupełnie nowego Pucharu Fiesta Rally3, który będzie rozgrywany w pięciu imprezach ERC w 2024 roku i oferuje bardzo atrakcyjny pakiet zachęt.

Współpracując z Pirelli i Gulf Race Fuels przy tworzeniu Fiesta Rally3 Cup, firma M-Sport Poland uznała ERC za idealną arenę do zaprezentowania osiągów, niezawodności i dostępności swojego konkurenta z napędem na cztery koła.

Chociaż ERC jest punktem startu kariery dla zawodników przenoszących się z poziomu krajowego, aby w przyszłości wziąć udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA, jest to także cel sam w sobie.

Oznacza to, że kierowcy w każdym wieku, niezależnie od doświadczenia i umiejętności wybierają ERC rok po roku, aby prowadzić międzynarodowe kampanie, korzystając z możliwości rywalizacji w wydarzeniach o ugruntowanej pozycji, wspieranych przez silną organizację i promocję.

Ponieważ Fiesta Rally3 okazała się idealnym samochodem dla tych, którzy chcą doświadczyć wydajnego napędu na cztery koła, ale przy niższych kosztach niż Rally2, Fiesta Rally3 Trophy jest idealnym punktem wyjścia, dla kierowców korzystających z własnych samochodów przygotowanych przez samodzielnie lub przez zespół.

Aby zapewnić zawodnikom najlepszą dostępną pomoc techniczną, firma M-Sport Poland będzie uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach w pełni wyposażonym pojazdem z częściami zamiennymi, a jej inżynierowie będą dostępni, aby zapewnić wsparcie techniczne w razie potrzeby.

Aby zakwalifikować się do Fiesta Rally3 Cup, zawodnicy muszą najpierw zarejestrować się w Mistrzostwach FIA ERC3, a następnie przystąpić do serii za pośrednictwem M-Sport Poland.
Wszyscy kierowcy będą używać tej samej specyfikacji opon Pirelli i paliwa MSR EVO2 firmy Gulf, które będzie dostępne na miejscu podczas każdej imprezy Fiesta Rally3 Trophy.

Pirelli hojnie oferuje wszystkim uczestnikom 15% zniżki na pakiety opon eventowych. Zwycięzca każdego wydarzenia Fiesta Rally3 Trophy otrzyma 12 nowych opon do wykorzystania w następnej imprezie, zdobywca drugiego miejsca otrzyma sześć nowych opon, a dwie nowe opony trafią do zdobywcy trzeciego miejsca.

READ  „Zamiar” Red Bulla wobec Pereza pozostawia miejsce na znajomy manewr

Gulf Race Fuels nagrodzi zwycięzcę każdej rundy 300 litrami paliwa Gulf MSR EVO2. Kierowcy, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają odpowiednio 150 i 50 litrów.
Ostateczny zwycięzca Fiesta Rally3 Cup otrzyma w pełni finansowany pakiet jazdy na Rajd Europy Środkowej 2024, 12. rundę Rajdowych Mistrzostw Świata 2024.
Rajd Węgier, który w 2024 r. przejdzie z asfaltu na szutr, inauguracyjny sezon Fiesta Rally3 Cup odbędzie się w dniach 12–14 kwietnia, po nim nastąpi Rajd Estonii (szutr, 5–7 lipca) i Rajd Rzymu Capitale (asfalt, 26–28 lipca). . Rajd Czech Baerum Zlin (asfalt, 16-18 sierpnia) i Polski Rajd Śląska (asfalt, 11-13 października).

Ian Campbell, dyrektor ds. mistrzostw ERC w WRC Promotionr GmbH, powiedział: „Fiesta Rally3 jest mile widzianym dodatkiem do wydarzeń ERC od czasu jej premiery w 2021 r. Wyraźnie udowodniła swoją atrakcyjność, zarówno pod względem wysokich osiągów, jak i Z przyjemnością witamy zawodników Fiesta Rally3 Trophy na pięciu rundach Mistrzostw Europy w roku 2024. Nie mamy wątpliwości, że Fiesta Rally3 Trophy odniesie ogromny sukces i będzie kolejną zachętą do rywalizacji w ERC.

Maciej Woda, Członek Zarządu M-Sport Poland, powiedział: „Fiesta Rally3 Cup to zupełnie nowa, jednomarkowa seria, która, mam nadzieję, pomoże nagrodzić i zachęcić kolejne pokolenie kierowców zmierzających na szczyt naszego sportu. W M-Sport Poland na co dzień mamy kontakt z kierowcami. Seria jednej marki była kiedyś podstawą działalności M-Sport Poland i pamiętam dreszczyk emocji, jaki odczuwałem, widząc tak wielu utalentowanych kierowców z różnych środowisk. Stało się dla nas jasne, że wraz z popularnością Fiesta Rally3 konieczne jest zorganizowanie sponsorowanych zawodów pucharowych, które pomogą wskazać, kogo powinniśmy wspierać w najbliższej przyszłości. W tej chwili obserwujemy niesamowite wyniki Fiesta Rally3 Evo i jestem pewien, że przyszłoroczni uczestnicy Fiesta Rally3 Trophy będą nadal uzupełniać tę listę.

READ  Rzadka nieobecność w Sandown 500