Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Podróże wywołały chaos na całym świecie z tysiącami odwołanych lotów

Linie lotnicze odwołały tysiące lotów w niektórych częściach świata w urodziny Ewa, z kilkoma pracownikami i załogą zachorowała jak Dynastia Omikron Wirus Corona nadal się rozprzestrzenia.

Na całym świecie ponad 3400 lotów zostało odwołanych w ciągu nocy, co spowodowało zamieszanie w świątecznych planach podróżnych.

W Australii sezon świąteczny dla niektórych popadł w nieładzie w piątek, z Loty zostały odwołane Kiedy członkowie załogi Jetstar i Virgin zostali zmuszeni do wejścia Covid-19 izolacja.
Co najmniej trzy główne międzynarodowe linie lotnicze poinformowały, że odwołują dziesiątki lotów w Wigilię, ponieważ choroby były w dużej mierze związane z formułą Omicron z COVID-19. (Zdjęcie AP/Lynne Sladky)

Sytuacja wydawała się gorsza w Europie i Stanach Zjednoczonych z dnia na dzień.

Niemiecka Lufthansa ogłosiła w Wigilię, że odwołuje dziesiątki długodystansowych lotów transatlantyckich w okresie świąt Bożego Narodzenia z powodu „ogromnego wzrostu” zwolnień lekarskich wśród pilotów.

Loty do Houston, Bostonu i Waszyngtonu w USA zostały odwołane, mimo że w tym okresie istniała „znacząca liczba” dodatkowego personelu.

Linia lotnicza stwierdziła, że ​​nie może spekulować, czy przyczyną była infekcja lub kwarantanna COVID-19, ponieważ nie była świadoma rodzaju chorób, na jakie cierpieli jej pracownicy. Pasażerowie zostali zarezerwowani na inne loty.

„Zaplanowaliśmy bardzo długi okres wakacji. Ale to nie wystarczyło ze względu na wysoki odsetek osób wzywających do choroby” – powiedziała Lufthansa w oświadczeniu.

Według witryny śledzenia lotów Świadomy lotuW piątek i sobotę jest prawie 3400 odwołanych lotów, z czego co najmniej połowa odwołanych jest przez chińskie linie lotnicze.
Pasażerowie czekają w kolejce do odprawy na lotnisko Logan we wtorek, 21 grudnia 2021 r. w Bostonie.
Według strony internetowej FlightAware śledzącej loty, w piątek i sobotę jest prawie 3400 odwołanych lotów, z czego co najmniej połowa odwołanych jest przez China Airlines. (Zdjęcie AP/Charles Krupa)

Około 20 procent dotkniętych katastrofą lotów – 745 – było skierowanych do Stanów Zjednoczonych lub w ich obrębie. To niewielka część lotów globalnych. FlightAware twierdzi, że w ciągu ostatnich 24 godzin wyśledził ponad 120 000 osób.

Nie wszystkie linie lotnicze zgłosiły, że COVID-19 zakłócał ich rozkłady podróży.

American Airlines powiedziały, że „nie mają nic do zgłoszenia”, podczas gdy Southwest Airlines powiedziały, że „sprawy idą gładko”.

Jednak zarówno Delta Air Lines, jak i United Airlines powiedziały, że muszą odwołać dziesiątki lotów w Wigilię z powodu braków kadrowych związanych z Omicronem.

Według FlightAware, United odwołało 170 lotów, a Delta odwołało 130.

Samoloty United Airlines stoją na pasie startowym międzynarodowego lotniska Newark Liberty 30 listopada 2021 r. w Newark w stanie New Jersey.
Samoloty United Airlines stoją na pasie startowym międzynarodowego lotniska Newark Liberty 30 listopada 2021 r. w Newark w stanie New Jersey. (GT)

„Gwałtowny wzrost liczby przypadków Omicron w całym kraju w tym tygodniu wywarł bezpośredni wpływ na nasze załogi lotnicze i ludzi, którzy prowadzą nasze operacje” – czytamy w notatce United uzyskanej przez CNN.

„W rezultacie musieliśmy niestety anulować niektóre loty i wcześniej powiadomić klientów, których to dotyczy, że przybyli na lotnisko”.

Linia lotnicza poinformowała, że ​​pracuje nad zmianą rezerwacji jak największej liczby osób.

Delta poinformowała, że ​​odwołała swoje loty w piątek z powodu efektu Omicron i możliwości złej pogody po tym, jak „wyczerpała wszystkie opcje i zasoby – w tym zmianę trasy i wymianę samolotów i załóg w celu pokrycia regularnych lotów”.

I powiedział w oświadczeniu dla wielu placówek, że stara się szybko dotrzeć do pasażerów.

Pilot Delta nosi maskę, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa, gdy przechodzi przez terminal na międzynarodowym lotnisku Hartsfield-Jackson w Atlancie, czwartek, 18 lutego 2021 r. (AP Photo/Charlie Riedel)
Delta poinformowała, że ​​odwołała swoje loty w piątek z powodu efektu Omicron i możliwości złej pogody (AFP)

Ponadto JetBlue odwołał ponad 50 lotów, czyli około pięciu procent całego harmonogramu.

Alaska Airlines poinformowała w oświadczeniu, że odwołała 17 lotów z powodu Omicron w czwartek i do tej pory odwołała 11 lotów w Wigilię.

Anulowania nastąpiły, ponieważ infekcje koronawirusem napędzane przez nową wersję obciążają personel szpitali, wydziałów policji, supermarketów i innych kluczowych operacji, które starają się utrzymać pełną pulę pracowników pierwszej linii.

Aby złagodzić niedobory personelu, kraje, w tym Hiszpania i Wielka Brytania, skróciły czas trwania kwarantanny COVID-19, umożliwiając ludziom szybszy powrót do pracy po pozytywnym wyniku testu lub ekspozycji na wirusa.

Delta Air Lines będzie obciążać pracowników objętych planem zdrowotnym firmy 200 USD (274,88 USD) miesięcznie, jeśli nie otrzymają szczepionki przeciw COVID-19.
Dyrektor generalny Delta Ed Bastian był jednym z tych, którzy wezwali administrację Bidena do podjęcia podobnych kroków lub ryzyka dalszych zakłóceń w podróży lotniczej. (AFP)

Dyrektor generalny Delta Ed Bastian był jednym z tych, którzy wezwali administrację Bidena do podjęcia podobnych kroków lub ryzyka dalszych zakłóceń w podróży lotniczej.

W czwartek Stany Zjednoczone skróciły przepisy dotyczące izolacji COVID-19 tylko dla pracowników służby zdrowia.

W innym miejscu na świecie China East odwołał 474 loty, czyli 22 procent swoich operacji, według Świadomy lotu. Podobnie Air China odwołało około 190 lotów, czyli 15 procent swojego rozkładu.

Air India, Shenzhen Airlines, Lion Air i Wings Air również odwołały dziesiątki lotów.

READ  Funty i uncje powrócą do sklepów w ramach liberalizacji Brexitu