Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pokaz sztuki wizualnej VIU prezentowany jako wirtualna wycieczka po wystawie z powodu COVID-19 – Nanaimo News Bulletin

Po raz pierwszy od ponad roku sztuka jest pokazywana w Galerii Widokowej Uniwersytetu Vancouver Island.

Od 29 kwietnia dziesięciu studentów kończących studia licencjackie na wydziale sztuk wizualnych VIU prezentuje wystawę na koniec roku „Znaki końcowe”. Ze względu na niepewność co do przepisów dotyczących COVID-19, na stronie View Gallery udostępniono wirtualną wycieczkę po pokazie. Wystawa będzie czynna do 30 maja.

Prace na wystawie obejmują rysunek, malarstwo, rzeźbę, fotografię, sztukę cyfrową i film. Kurator galerii i profesor sztuk wizualnych Chai Duncan powiedział, że „kocha” różnorodność praktyk przedstawionych na wystawie, a wydział jest dumny ze sztuki, którą uczniowie byli w stanie stworzyć podczas pandemii.

„Wspaniale było również zobaczyć, jak niektórzy z naszych uczniów wkraczają na nowe terytoria i eksperymentują z nowymi technologiami, mediami i przedmiotami” – powiedział Duncan w e-mailu. „Epidemia zmieniła pomaturalny krajobraz akademicki w ciągu ostatniego roku i myślę, że praca nad wystawą odzwierciedla odwagę, odporność i kreatywne podejście naszych uczniów do poruszania się po tym dziwnym nowym krajobrazie”.

Nazwa galerii pochodzi od ozdobnych symboli używanych do oznaczenia końca akapitu lub rozdziału w książce. Wraz z pokazem absolwentów kończącym klasę studencką VIU: „Myślę, że światło pojawiło się prawie każdemu”, gdy jeden z uczniów zasugerował, by nazwać program Znakami Końcowymi.

Ponieważ galeria została zamknięta w zeszłym roku, Duncan skorzystał z okazji, aby przeprowadzić remont. Ściany zostały przeprojektowane przy użyciu płyt kartonowo-gipsowych i nowej farby, dywany zostały usunięte i zastąpione podłogą winylową, a halogenowe światła w siatce zastąpiono diodami LED, co, jak powiedział Duncan, „kosztuje znacznie mniej, a także wygląda lepiej”.

„W sierpniu zeszłego roku, kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że galeria nie będzie otwarta dla publiczności przynajmniej jesienią, pomyśleliśmy, że to dobry czas, aby nadać przestrzeni dobry połysk…” – powiedział. „Wspaniale jest widzieć najlepszą pracę naszych uczniów w naszej nowej, czystej przestrzeni”.

READ  Modelka stroju kąpielowego Sports Illustrated Haley Kaleel ujawnia najgorszy strój, jaki ludzie kiedykolwiek nosili

Chociaż uczniowie przenoszą się teraz z VIU, Duncan powiedział, że wątpi, że to nie jest Farewell Forever. Powiedział, że szkoła zaprasza absolwentów kierunków artystycznych do powrotu „kiedy tylko jest to możliwe”, aby przemawiać na zajęciach i prowadzić wykłady artystyczne.

„Czujemy, że chociaż wysyłamy ich w świat, społeczność artystyczna tutaj w Nanaimo, na wyspie, a właściwie w całej Kanadzie, jest bardzo ze sobą połączona, więc zawsze czujemy, że zobaczymy”, Powiedział Duncan.

co się dzieje … Znaki końca można zobaczyć od 29 kwietnia do 30 maja Zobacz stronę Galerii.


[email protected]
Jak my Serwis społecznościowy Facebook I poszliśmy za nim Świergot

sztuka

Otrzymuj lokalne historie, których nie znajdziesz nigdzie indziej w swojej skrzynce odbiorczej.
Rejestracja tutaj