Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Policja Wiktorii otoczyła synagogę Riponlea

Wydaje się, że zgromadzenie narusza surowe, narzucone przez państwo zasady blokowania, chociaż nie jest jasne, jakie środki egzekucyjne podejmie policja.

Rzecznik policji Wiktorii powiedział w poniedziałek, że funkcjonariusze reagują na doniesienia o potencjalnych naruszeniach ograniczeń COVID-19 w Elsternwick i okolicach. Ripponlea znajduje się obok Elsternwick.

Prywatne i publiczne zgromadzenia nie są dozwolone w ramach ścisłej blokady koronawirusa w Wiktorii, która rozpoczęła się 5 sierpnia.

Basen Ripponlea następuje? zatłoczone przyjęcie zaręczynowe Wzięli w nim udział członkowie społeczności żydowskiej w Caulfield North w zeszłym miesiącu. Większość z 69 osób, które wzięły udział w tym przyjęciu, została ukarana grzywną w wysokości 5500 dolarów.

Premier Daniel Andrews powiedział we wtorek, że nie widział krążącego materiału filmowego z wydarzenia Riponlia i przyznał, że był to ważny czas w żydowskim kalendarzu, ale zaapelował do ludzi o przestrzeganie restrykcji.

„Rozumiem, że to był bardzo trudny rok dla wielu ludzi, którzy nie mogą iść i robić rzeczy, które chcą robić” – powiedział. “Ale jeśli nie będziemy przestrzegać tych zasad, wszyscy będziemy musieli dłużej czekać, aby zrobić to, co chcemy zrobić. Dlatego zasady obowiązują wszystkich”.

Pan Andrews powiedział, że jest wdzięczny przywódcom społeczności żydowskiej, którzy w przeszłości szybko potępili wykroczenie.

Ale, powiedział, „wszyscy musimy być bezpieczni we wszystkim, co robimy, bez względu na to, co może nas motywować”.

Josh Burns, poseł Partii Pracy z ramienia Macnamary – siedziby na przedmieściach Riponlea – wyraził frustrację z powodu wtorkowego wiecu.

„Zasady zdrowia publicznego dotyczą wszystkich i nie jest rozczarowaniem słysząc, że niewielka grupa ludzi nadal działa wbrew prawu” – powiedział.

„Nie ma nic pobożnego w ignorowaniu przepisów zdrowotnych i narażaniu życia. Równie bolesne jak trzymanie się z daleka w tym czasie, szczególnie dla żydowskich rodzin w Nowy Rok, dziękuję ogromnej większości rodzin, które postępują właściwie”.

READ  Raport architektów z 2018 r. ujawnił, że apartamentowiec w Miami miał „obfite pękanie”

Rada Społeczności Żydowskiej Wiktorii wcześniej potępiła publiczne zgromadzenia podczas COVID-19, mówiąc, że nie były one częścią żydowskich praktyk religijnych podczas pandemii.

W e-mailu rozesłanym do członków społeczności w piątek przewodniczący rady Daniel Agion powiedział: „W tym roku, kiedy nasza społeczność świętuje Nowy Rok, pozostawanie osobno sprawia, że ​​jesteśmy wszyscy razem”.

W celu uzyskania komentarza skontaktowano się z innymi organizacjami żydowskimi, w tym z Komitetem ds. Zniesławienia, Radą Wiktoriańskiej Synagogi Ortodoksyjnej i Departamentem Zdrowia.