Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska: 2023 – „Rok Stadionów” – StadiumDB.com

Polska: 2023 – „Rok Stadionów” – StadiumDB.com

Źródło: StadiumDB.com; Autorka: Polina Skora


Jednym z głównych trendów pojawiających się w Polsce w 2023 roku był zauważalny wzrost polskich wydatków na rozrywkę. Nie dotyczy to jednak koncertów ani innych dużych wydarzeń muzycznych lub artystycznych. Polacy coraz chętniej uczestniczą w wydarzeniach sportowych.

Szczęśliwa trzynastka

Dane opublikowane na portalu Bankier.pl dotyczące sprzedaży biletów za pośrednictwem eBilet.pl wskazują, że ten rok został nazwany „rokiem” Rok stadionów. Według tych danych wydatki na rozrywkę w 2023 roku wzrosły o 34% w porównaniu do roku poprzedniego. Najwyższy wzrost sprzedaży, bo aż 29%, zanotowano na imprezach sportowych. W porównaniu do roku poprzedniego publiczność chętniej uczestniczy w wydarzeniach muzycznych i sportowych. W sporcie najwięcej biletów wyprzedało się na koncert XTB KSW Colosseum II, finał European Drift Masters 2023 oraz turniej kwalifikacyjny polskich siatkarzy do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu FIVB Road To Paris Volleyball Qualifier 2023. – powiedział cytowany w komunikacie Bartek Turański, wiceprezes eBiletu. eBilet zakończył rok 2023 13 wydarzeniami na stadionie. Oprócz powyższych wydarzeń kibicom podobały się także akcje pod Memoriałem Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim oraz mecz Usyk vs. Dubois w Tarczyński Arenie Wrocław.

Stadion Śląski© Grzegorza Kalisiaka

Rekordowy PGE Narodowy

Ubiegły rok był niewątpliwie rekordowy dla PGE Narodowego. Hostowany stadion 30 najbardziej niesamowitych i interesujących wydarzeń na wszystkich stadionach W kraju przyciągają więcej 1,3 miliona fanów Na plac. Rok 2023 to rok, który niewątpliwie zapisze się w historii PGE Narodowego, – czytamy w komunikacie prasowym stadionu.

„National Athletics” także z rekordem

Warto również dodać, że na pomnik wybrano XIV-wieczny pomnik Kamili Skolimowskiej Wydarzenie sportowe 2023 Podczas uroczystości Przeglądu Sportowego, wiodącej polskiej gazety sportowej. Ubiegłoroczna Diamentowa Liga pozostawiła znaczący ślad w historii, a frekwencja sięgnęła blisko 2000 osób 25 000 widzów Najlepszy skład sportowy na świecie. W imprezie wzięło udział ponad 90 medalistów olimpijskich i mistrzostw świata.

READ  William Countryman 1943-2023 | Wiadomości, sport, praca

PGE Narody© Grzegorza Kalisiaka