Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska jest „dobrze przygotowana” na mecz z Walią na mistrzostwach Europy

Polska jest „dobrze przygotowana” na mecz z Walią na mistrzostwach Europy

<فئة="وصلة " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/poland/" بيانات-i13n="ثانية:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" بيانات-ylk="slk:بولندا;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Polska</a> Pokonała Estonię 5:1 i zakwalifikowała się do finału barażowego UEFA Euro 2024 przeciwko… <a class="وصلة " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/wales/" بيانات-i13n="ثانية:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" بيانات-ylk="slk:ويلز;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Walia</a> (Wojtek Radwański)” src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/GwPylwkfz5qgf9MIrDKxRw–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY0MA–/https://media.zenfs.com/en/afp.com/ 3fa1984fcd2b04c06d9aa7bb8bf09357″ data-src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/GwPylwkfz5qgf9MIrDKxRw–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY0MA–/https://media.zenfs .com/en/afp.com/3fa1984fcd2b04c06d9aa7bb8bf09357 „/><button class=

Trener Polski Michał Probies powiedział w poniedziałek, że jego zespół jest „dobrze przygotowany” na wtorkowy mecz barażowy Euro 2024 z Walią w Cardiff.

Polska zajęła trzecie miejsce w swojej grupie kwalifikacyjnej za Albanią i Czechami, ale w półfinale rozbiła Estonię 5:1 i umówiła się na spotkanie z Cardiff.

„Jestem przekonany, że jesteśmy silni psychicznie i dobrze przygotowani do tego meczu” – powiedział Probers na przedmeczowej konferencji prasowej.

„Dokonaliśmy świetnych selekcji i monitorowaliśmy wielu zawodników, a ten mecz będzie podsumowaniem naszej pracy przez sześć miesięcy.

„Podczas pierwszych dwóch zgrupowań wielu zawodników nie grało, a wielu z nich odniosło kontuzje.

„Pracowaliśmy jednak nad zbudowaniem zespołu, który będzie dominował i utrzymywał się przy piłce”.

Probiers objął stanowisko dopiero we wrześniu, kiedy Fernando Santos został zwolniony po porażkach z Mołdawią i Albanią w kwalifikacjach.

Polska nie przegrała w pięciu meczach, które trenował, ale remisy u siebie z Mołdawią i Czechami na koniec eliminacji uniemożliwiły jej awans do play-offów.

Powiedział: „Problem, z którym borykaliśmy się wcześniej, polegał na tym, że nie wykorzystywaliśmy szans.

„Gdybyśmy wykorzystali te szanse w meczu z Czechami, nie byłoby nas tutaj”.

51-latek, który we wtorek będzie kapitanem napastnika Barcelony Roberta Lewandowskiego, obiecał także swojemu walijskiemu odpowiednikowi Robowi Page’owi prezent przed meczem, w którym zwycięzca bierze wszystko.

Proppers powiedzieli, że rozmawiali podczas losowania Ligi Narodów UEFA w Paryżu w zeszłym miesiącu.

„Rozmawiałem z trenerem Walii i mam dla niego prezent” – powiedział.

„To są piłki golfowe z polskim logo i dam mu je przed meczem”.

Oprócz Lewandowskiego mógłby powołać także bramkarza Juventusu Wojciecha Szczęsnego, pomocnika Napoli Piotra Zielińskiego i obrońcę Southampton Jana Bednarka, którzy wystąpili podczas ostatniej wizyty Polski na stadionie Cardiff City, zakończonej zwycięstwem Polski 1:0 w Lidze Narodów UEFA 18 miesięcy temu.

„Bardzo dobrze pamiętam ten mecz. Wojciech zagrał bardzo dobry mecz, zachowaliśmy czyste konto i strzeliliśmy świetnego gola.

„To był fizyczny mecz piłki nożnej w brytyjskim stylu, ale to już inna gra. To gra typu „wszystko albo nic”.

„Mają wielu młodych zawodników charakteryzujących się szybkością i jakością, takich jak (Daniel) James i (David) Brooks.

Są dobrzy w kontrataku i wykorzystają to, ale myślę, że wygramy, jeśli pokażemy naszą siłę.

Z powodu twojej krwi

READ  Aktualizacje ostatniego dnia Premier League, tabela, wyniki, wyniki, walka o utrzymanie, Everton, Leeds United, Leicester City, aktualności