Recenzja: Finał Pucharu Conte – Arsenal kontra Chelsea |  Podgląd meczu |  Aktualności

Recenzja: Finał Pucharu Conte – Arsenal kontra Chelsea | Podgląd meczu | Aktualności

W tę Niedzielę Wielkanocną po raz pierwszy w tym sezonie zmierzymy się z Chelsea Women w finale Pucharu Conte.

Powtórka zeszłorocznego finału, w którym Arsenal pokonał Blues 3:1 na Selhurst Park, udajemy się do Molineux w poszukiwaniu siódmego tytułu Pucharu Ligi.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć przed rozgrywką.

Broniąc bohaterów

Lokalizacja, zawodnicy i stroje mogły nieznacznie się zmienić od marca 2023 r., ale kiedy w niedzielę spotkamy się z Chelsea, będziemy mieć nadzieję na wynik podobny do zeszłorocznego finału.

Ostatnim razem Sam Kerr wyprowadził Blues na prowadzenie już po dwóch minutach, ale nie daliśmy się tak łatwo pokonać. Stina Blackstenius szybko wyrównała, po czym rzut karny Kim Little i samobójczy gol Niamha Charlesa zakończyły grę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę.

W tym roku po raz dziesiąty dotarliśmy do finałowego etapu turnieju. Możesz spojrzeć wstecz na nasze dotychczasowe sukcesy w zawodach, przeglądając historię naszych sześciu zwycięstw w Pucharze Conti.

Ostra konkurencja

Rzadko kiedy jest nudno, gdy gramy przeciwko Chelsea Emmy Hayes. Nasze spotkanie z WSL w tym sezonie przyniosło mnóstwo umiejętności, dramatyzmu i bramek, a w obu przypadkach wszystkie trzy punkty padły dla gospodarzy.

Podobnie jak w zeszłym roku, kiedy wyeliminowaliśmy Chelsea z Pucharu Anglii na kilka tygodni przed finałem Pucharu Conte, nasza drużyna niedawno poniosła ligową porażkę z The Blues.

Znalezienie motywacji na historyczne derby Londynu w finale pucharu nigdy nie jest trudne, ale w ten weekend będziemy szczególnie podekscytowani szansą naprawienia błędów popełnionych na moście na linii bramkowej.

Droga do finału

Jako najbardziej utytułowany klub w historii zawodów, Puchar Conte jest dla nas nagrodą bliską sercu.

Kim Little i Lotte Wubben-Moy wybrały się w podróż wspomnieniami, aby jeszcze raz przeżyć nasz wyjazd do Molineux – pełen debiutów, hat-tricków i rzutów karnych.

READ  Indie ubiegają się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 r., po tym jak MKOl krytykuje „upolitycznienie sportu” | Wiadomości olimpijskie

Naciśnij przycisk odtwarzania na powyższym filmie, aby usłyszeć przemyślenia duetu na temat tegorocznej edycji Conte Cup.

Co mówią menedżerowie

Edival pokonał Chelsea: „Nie mamy mentalnej blokady przed pokonaniem Chelsea, ponieważ robiliśmy to przy wielu okazjach, ale nie powinniśmy popadać w samozadowolenie.

Gramy przeciwko bardzo dobrej drużynie, a oni pokonali nas przy wielu okazjach, więc tak naprawdę chodzi o to, aby danego dnia zagrać najlepszą drużynę.

Przeczytaj każde słowo z konferencji prasowej Eidevala

Nasze zdrowie: „To zespół, który wychodzi mocny, szczególnie w pierwszej części. Kiedy myślisz o meczu Emirates, zakończył się on w przerwie. A myślisz o meczu na Stamford Bridge, skończył się w przerwie. Lepiej pojawić się.” „Jeśli tego nie zrobisz, może to trochę utrudnić.”

Wiadomości zespołowe

Lea Walti, Vivienne Miedema, Tiah Goldie, Kaylan Marchesi, Lena Hurtig i Amanda Ellstedt są niedostępne.

Po prawie roku przerwy spowodowanej kontuzją więzadła krzyżowego przedniego Laura Wienroither wróciła do zespołu w zeszły weekend, a w środku tygodnia wystąpiła także w reprezentacji do lat 21.

Jak oglądać

Dla tych, którzy nie mają biletów na mecz, wydarzenie będzie transmitowane na żywo w Wielkiej Brytanii w BBC Two i BBC iPlayer od 14:30 (Wielka Brytania).

Międzynarodowi kibice mogą dowiedzieć się, jak oglądać tutaj.

Prawa autorskie 2024 Arsenal Football Club Limited. Zezwala się na wykorzystanie cytatów z tego artykułu pod warunkiem odpowiedniego podania źródła www.arsenal.com.