Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska krytykuje decyzję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zezwalającą rosyjskim sportowcom na udział w Igrzyskach Olimpijskich 2024 – Sekcja Angielska

Polska krytykuje decyzję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zezwalającą rosyjskim sportowcom na udział w Igrzyskach Olimpijskich 2024 – Sekcja Angielska

Ministerstwo Sportu Warszawy w poniedziałkowym komunikacie wyjaśniło stanowisko Polski.

Wyraziła „rozczarowanie” zeszłotygodniową decyzją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zezwalającą rosyjskim i białoruskim sportowcom na udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu jako „neutralni sportowcy indywidualni”.

Od czasu napaści Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. Polska podkreślała, że ​​„do zakończenia wojny rosyjscy i białoruscy sportowcy nie powinni być dopuszczeni do udziału w międzynarodowych zawodach, w tym w igrzyskach olimpijskich” – podało polskie Ministerstwo Sportu. „Najważniejsze wydarzenie sportowe na świecie”.

Rząd zauważył, że Polska była częścią koalicji krajów, która wydała cztery oświadczenia „sprzeciwiające się udziałowi Rosji i Białorusi w międzynarodowych wydarzeniach sportowych”.

Polska stwierdziła, że ​​„trudno zaakceptować” decyzję MKOl zezwalającą sportowcom z „krajów agresorów, które w dalszym ciągu toczą okrutną wojnę z Ukrainą” na rywalizację w „głównym wydarzeniu sportowym świata”.

Polskie Ministerstwo Sportu dodało, że pozostaje w „stałym kontakcie” z urzędnikami na Ukrainie i w innych krajach sprzeciwiających się udziałowi sportowców z Rosji i Białorusi w sprawie „wspólnej reakcji” na piątkową decyzję MKOl.

Organ zarządzający igrzyskami ogłosił 8 grudnia, że ​​rosyjscy i białoruscy sportowcy zostaną dopuszczeni do udziału w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 r., o ile nie będą wspierać wojny na Ukrainie – podała Wielka Brytania. Stróż podała gazeta.

MKOl stwierdził, że dotyczy to wyłącznie kwalifikujących się sportowców w dyscyplinach indywidualnych i będą oni musieli rywalizować jako „neutralni” sportowcy, bez flag, logo ani hymnów.

Tymczasem oficjalna polska agencja informacyjna podała, że ​​zakazem pozostaną drużyny rosyjskie i białoruskie.

READ  Najnowsze: Djokovic pokonuje Nadala i awansuje do finału French Open | Sporty

Ukraina i Media podały, że ponad 30 krajów zachodnich, w tym Polska, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, wezwało do całkowitego zakazu.

Poniedziałek to 656. dzień Rosji wojna Na Ukrainie.

Rosja najechała Ukrainę 24 lutego 2022 r., rozpoczynając największą kampanię wojskową w Europie od czasów II wojny światowej.

(pm/p)

źródło: drzwi, gov.pl, Olympics.com, Stróż