Polska na szczycie pasma południowego |  Wiadomości, sport, praca

Polska na szczycie pasma południowego | Wiadomości, sport, praca

Reporter Photo/Lowell Spencer Oliver McCauley z Polski trafia do kosza przeciwko Mattowi Singletonowi z South Range.

POLSKA – Chłopięca drużyna koszykówki Poland Bulldogs przystąpiła do piątkowego wielkiego meczu z drużyną South Range Raiders „zwycięzca” W Northeast-8 ma doskonały rekord ligowy. Dlatego wiedzieli, że Najeźdźcy dadzą z siebie wszystko zarówno w przenośni, jak i dosłownie.

Raiders właśnie to zrobili, ale to nie wystarczyło, ponieważ Bulldogs wykorzystali gorącą strzelaninę w drugiej połowie, aby pokonać Raiders w zwycięstwie 61-49, pozostając na czele ligowej tabeli z bilansem 5-0. Poprawili także swój ogólny rekord sezonu do 7-2.

„Wiedzieliśmy, że przed dzisiejszym meczem sprawa rozstrzygnie się pomiędzy nami a South Range. Myślę, że nasi chłopcy byli skupieni przez ostatnie trzy dni i dobrze przygotowani”. Zauważył to trener Bulldogs Eric Fender. „Oni (South Range) to dobry zespół. Robią wiele dobrych rzeczy, na przykład wykonują pewne zagrania, a (Landon) Moore to świetny zawodnik. Rohan mocno uderza piłkę”.

„Bycie na szczycie ligi wiele dla mnie znaczy”. dodał starszy napastnik Bulldogs Cole Fulton. „Zawodnicy utrzymali dziś czołowe miejsce i wszyscy próbowali gonić nas w walce o tytuł mistrzowski”.

Po tej porażce bilans Raiders w całym roku wynosi 6-4, a w lidze 3-2. To również przerwało passę Raidera do dwóch meczów.

Mecz był swego rodzaju spotkaniem trenera Raiders Pata Carradine’a z trenerem Polski Erikiem Fenderem. Carden był asystentem Fendera w Springfield przez dwa lata, zanim Steve French przejął program Tygrysów. Jak na ironię, French jest teraz asystentem Cardena w South Range.

„Dzięki niemu zacząłem trenować w szkole średniej”. – powiedział Cardin. „Mam więc wiele szacunku dla niego i jego taty, który wiele mnie nauczył. Są to więc fajne mecze, kiedy poznaje się trenerów na poziomie osobistym”.

READ  Pat Cummins uderza członków Piers Morgan i MCC w zabawnym wywiadzie z Mattym Jonesem, filmem Ashes i Usmanem Khawają

„Trener Cardin wykonał naprawdę świetną robotę z tym zespołem. Mam wiele szacunku dla trenera Cardina i tamtejszego trenera Francji”. powiedział Fender. „Zawsze miło jest widzieć niektórych z tych gości. Zawsze podoba mi się koleżeństwo, które tu panuje”.

Gdy do przerwy był remis 26:26, Bulldogs zaczęli oddawać strzały, które zdawały się im umknąć w pierwszej połowie. Wzmocnili także obronę starszego napastnika Raidera, Landona Moore'a, po tym jak zdobył on 14 z 26 punktów Raiders w pierwszej połowie.

„W pierwszej połowie strzały nie padały i nie dotarliśmy wystarczająco pod linię rzutów wolnych. Weszliśmy w drugą połowę i utrzymaliśmy tę samą energię, z jaką rozpoczęliśmy, a strzały zaczęły paść i To.” – stwierdził Fulton.

Bulldogs systematycznie odrywali się od Raiders w trzeciej kwarcie, rozpoczynając drugą połowę serią 7:1, prowadząc ich sześcioma punktami przy stanie 33-27 w połowie spotkania. Raiders odpowiedzieli zmniejszeniem przewagi do 3 na 35-32, po czym Carmine Tukalo z Bulldogs zamknął kwartę, łącząc cztery rzuty wolne z rzędu, a Bulldogs wypracowali sobie 8-punktowe prowadzenie i 40-32 do końca meczu. okres.

„Musieliśmy ich trochę zmusić do pracy i nasza obrona to zrobiła. Nie zmieniliśmy się zbytnio”. Fender powiedział o korektach w przerwie. „Poprawiliśmy się trochę. Opuściliśmy kilka zadań, przegapiliśmy kilka zmian w obronie. Stworzyli piękny scenariusz, a my nie komunikowaliśmy się dobrze. Komunikowaliśmy się lepiej w drugiej połowie”.

Po koszu Olivera McCauleya dla Bulldogs na początku czwartej kwarty, Dogs objęli 9-punktowe prowadzenie nad Raiders. W ciągu następnych trzech minut czwartej kwarty Raiders nie mogli zbliżyć się na więcej niż 7 punktów, po czym Bulldogs zaczęli odrabiać straty serią 14-9, zamykając drugą połowę czwartej tercji i całą walkę.

„Myślałem, że mieliśmy zły wieczór zdjęciowy”. – powiedział Cardin. „Kiedy tak się dzieje, trzeba spróbować dostać się do obręczy. Ich (polska) fizyczność nie pozwala na to wielu zespołom. Mają kilka dużych, silnych dzieci. Spowodowało to pewne problemy z niedopasowaniem i dobrze odbili się w druga połowa, która „wpłynęła na nas”.

READ  Tom Walsh rzucił najlepsze 22,31 mln w sezonie, aby odnieść kolejne zwycięstwa w Polsce

Mecz rozpoczął się od burzliwej sytuacji, gdy Raiders objęli prowadzenie 11-8 po trzech trafieniach młodszego obrońcy Nate'a Lewisa. Jednak Bulldogs zamknęli serię serią 5:0, utrzymując prowadzenie 13:11 na koniec pierwszej kwarty.

Po kolejnych koszach Moore'a i Matta Singletona Raiders utrzymywali 5-punktowe prowadzenie i 22-18 po 2:50 drugiej połowy. Jednak Bulldogs odrobili straty po serii 8-4, zakończonej rzutem za trzy punkty Fultona na zaledwie 36 sekund przed końcem pierwszej połowy. Ta trójka wysłała obie drużyny do szatni po pierwszej połowie przy wyniku 26 na bramkę.

„Teraz, po drugiej porażce, nie jest nam najlepiej w lidze. To boli. Uważam jednak, że nasze dzieci grały dzielnie do końca i walczyły najlepiej, jak potrafiły. – powiedział Cardin. „Nadal jesteśmy w pierwszym roku programu i rozegraliśmy tylko dziesięć meczów. Każdego dnia staramy się budować, aby być lepszymi, i myślę, że nam się to udaje”.

Raiders wracają do akcji we wtorek wieczorem, kiedy będą gościć Niles Red Dragons w kolejnym ważnym meczu na NE8. Bulldogs zagrają ponownie we wtorek, kiedy udają się do Howland w ramach akcji pozakonferencyjnej.