Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ujawniamy przyczynę śmierci legendy australijskiego futbolu Stephena Laybutta

Ujawniamy przyczynę śmierci legendy australijskiego futbolu Stephena Laybutta

Według doniesień, były australijski gwiazdor Stephen Laybutt odebrał sobie życie w weekend.

Laybutt (46 l.) w piątkowy wieczór przed zaginięciem odwiedzał przyjaciół w Casuarina w północnej Nowej Południowej Walii.

Przyjaciele nie byli w stanie go zlokalizować ani się z nim skontaktować, w związku z czym w sobotę zgłoszono jego zaginięcie.

Policja znalazła później jego samochód zaparkowany przed sklepem w pobliskiej Cabarita około godziny 11:30 w sobotę. Rozpoczęły się poszukiwania i władze znalazły ciało Laibouta w pobliskich krzakach około godziny 19:00 w niedzielę.

Policja Nowej Południowej Walii wykluczyła nieszczęśliwy wypadek lub incydent medyczny i stwierdziła, że ​​jego śmierć nie jest traktowana jako podejrzana. Zostanie sporządzony protokół medycyny sądowej.

46-latek zagrał 15 razy dla drużyny Socceroos w latach 2000–2004, grając także dla olimpijczyków na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 r. Laybutt zadebiutował w krajowej piłce nożnej w 1995 r., a następnie grał w klubach w Australii i za granicą, w tym Japonię, Belgię i Holandię.

Przez całą swoją karierę tragicznie walczył o zachowanie swojej seksualności w tajemnicy, aż w końcu po przejściu na emeryturę ujawnił się jako otwarty gej.

„Nikt nie wie. Ukrywanie się w ten sposób wymaga sporo wysiłku” – powiedział gazecie. Herold poranka w Sydney W 2021 r. „Cały czas się okłamuję. To cię łamie i podążasz ścieżką samozagłady.

Przypomniał sobie wówczas, jak „wymknął się spod kontroli”, ponieważ myślał, że wszystko stanie się łatwiejsze, gdy będzie szczery w kwestii tego, kim jest. Sytuacja gwiazdy sportu uległa radykalnej poprawie, gdy w 2010 roku poznał swojego partnera Michaela Luttralla.

Laybutt był znany ze swojej działalności charytatywnej i trafił na pierwsze strony gazet w 2021 roku, kiedy oddał nerkę dializowanemu mężczyźnie, którego poznał podczas pracy na oddziale rehabilitacyjnym szpitala St Vincent's w Sydney.

Skontaktował się z pacjentem Ianem Paveyem za pomocą SMS-a z propozycją uratowania mu życia.

READ  Jovan oszałamia Sabalenkę w Adelajdzie, zdobywając swoje pierwsze zwycięstwo w pierwszej dziesiątce; Rogers zabija Strasznego

„Cześć, kolego, tu Steve z St. Vincent” – czytamy w wiadomości, według „Sydney Morning Herald”.

„Chcę sprawdzić, czy mogę dać ci nerkę. Proszę, rozważ to”.

Laybutt pomagał 67-latkowi w powrocie do zdrowia po operacji kolana i powiedział, że dał oszałamiający pokaz, ponieważ „podobało mu się jego zachowanie”.

„Zawsze był pozytywnie nastawiony. Pomyślałem: «Muszę pomóc temu facetowi». Ludzie pytali mnie, jaki proces myślowy za tym stoi. «Myślałem, że to właściwa decyzja»” – powiedział wówczas.

Tymczasem dyrektor generalny Football Australia James Johnson powiedział, że zaangażowanie Laybutta w sport zostanie ciepło zapamiętane przez wszystkich, którzy go znali.

„Droga Stephena z lig krajowych na scenę międzynarodową jest przykładem poświęcenia, umiejętności i ducha australijskiego futbolu” – powiedział Johnson.

„Jego wkład w Socceroos, szczególnie podczas zwycięstw w Pucharze Narodów OFC i Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku, pozostawił trwałe dziedzictwo w naszej społeczności piłkarskiej.

„Pamiętamy Stephena nie tylko ze względu na jego osiągnięcia na boisku, ale także ze względu na jego charakter i pozytywny wpływ na otaczających go ludzi.

„Na zawsze zostanie zapamiętany jako członek australijskiej rodziny i będzie nam go bardzo brakować.

„W tym trudnym czasie nasze myśli są z jego rodziną i przyjaciółmi”.