Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska opracowuje plany ARP | Wiadomości, sport, praca

POLAND TOWNSHIP – Rada Powiernicza opracowuje plan wykorzystania funduszy pomocowych USA przeznaczonych dla miasta w sposób korzystny dla całej społeczności.

Rada Dyrektorów spotkała się w środę wieczorem na osobności, aby przedyskutować, jak wydać 1,2 miliona dolarów na finansowanie ARP. Menedżer miasta Jim Sharville poprosił każdy dział o sporządzenie „listy życzeń” tego, czego chcą lub potrzebują. Opiekun Joanne Wollett powiedziała, że ​​najważniejszą rzeczą jest wykorzystanie pieniędzy na poprawę społeczeństwa.

„Najważniejsze dla mnie jest to, że chcę wykorzystać te pieniądze, aby cała społeczność mogła z nich skorzystać, niezależnie od tego, czy jest to park, czy społeczność historyczna” – powiedział Woollett. „Niezależnie od tego, czy ma to pomóc jednostkom, czy skierować je w stronę zasobów zdrowia psychicznego, musimy po prostu pomagać ludziom”.

Miasto otrzymało już 619 000 dolarów i oczekuje na kolejną wypłatę, którą dyrektor finansowy Paul Kanter spodziewa się, że będzie dostępna w lutym lub marcu. Istnieją cztery kategorie, na które można wykorzystać pieniądze: reagowanie na sytuację kryzysową związaną z COVID-19 lub reagowanie na jej negatywne skutki gospodarcze; Dokonaj niezbędnych inwestycji w infrastrukturę wodną, ​​sanitarną i szerokopasmową; Zapewnienie premii wynagrodzenia wykwalifikowanym pracownikom wykonującym podstawową pracę lub dotacji kwalifikowanym pracodawcom zatrudniającym wykwalifikowanych pracowników; oraz w celu zastąpienia utraconych dochodów w celu świadczenia usług rządowych w wyniku sytuacji kryzysowej związanej z COVID-19.

Kategoria utraconych dochodów, powiedział Kanter, jest kategorią, która ma największą swobodę w sposobie jej wykorzystania. Z dotychczasowych 619 000 USD Kanter oszacował utracone przychody, obliczając z tego 442 000 USD. Wiele pozycji na liście życzeń należy do tej kategorii, głównie ze względu na szeroki opis „usług rządowych”.

Podczas gdy rada jest nadal na wczesnym etapie dystrybucji pieniędzy, uzgodniono, że część powinna zostać wykorzystana na wymianę systemu telefonicznego w kamienicy. Trzy linie telefoniczne są w tym samym czasie nieczynne, powiedział Woollett, a policja działa na zewnątrz budynku, jest to kwestia bezpieczeństwa publicznego.

READ  Ajaz Patel zostaje trzecim melonikiem, który zdobędzie 10 bramek w trasie w Indiach przeciwko New Zealand Test

Zarząd zgodził się również, że chce pomóc lokalnym organizacjom i przedsiębiorcom i rozważa program grantowy. Dotacja będzie ograniczona do ustalonej kwoty, a utrata przychodów będzie musiała zostać udowodniona.

Rada postanowiła spotykać się w pierwszą środę każdego miesiąca w celu sporządzenia planu. Następne spotkanie odbędzie się 5 stycznia o godzinie 17:00.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej