Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska: Prawie 42% podmiotów zniknęło rok do roku w pierwszym kwartale

Według danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii, w pierwszym kwartale tego roku, według Warsaw Business Journal, wnioski o zamknięcie firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji Gospodarczej (CEIDG) złożyło ponad 63 100 wpisów.

To o 42% więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku, kiedy takich przypadków było około 44 600.

„Te dane są bardzo niepokojące. Ten znaczny wzrost wniosków o zamknięcie poszczególnych przedsiębiorstw wynikał z faktu, że przedsiębiorcy nie ponieśli nowych obciążeń finansowych wprowadzonych w ramach polskiej umowy. Warunki prowadzenia działalności gospodarczej utrudniała niebezpieczna sytuacja gospodarcza co dotknęło od początku pandemii.Dodatkowo czas zwrócić środki z tarcz antykryzysowych.Niewykluczone też, że niektóre firmy zmieniły format swojej działalności w poszukiwaniu poprawy podatkowej – powiedział Łukasz Goszczyński , radca prawny i doradca restrukturyzacyjny.

Ponadto z danych przekazanych przez resort wynika, że ​​w ciągu trzech miesięcy br. do CEIDG wpisano blisko 89 500 uczestników z wnioskami o zawieszenie działalności. To o 46% więcej niż w analogicznym okresie w 2021 r., kiedy odnotowano blisko 61 500 takich przypadków.

Wsparcie magazynu biznesowego w Budapeszcie

Produkcja prasy godnej tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal dokładają wszelkich starań, aby dostarczać Ci udane wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, które są oparte na faktach, dokładne i dostarczane bez obaw i przychylności.

Organizacje prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoliłby im dalej osiągać sukcesy, bez uszczerbku dla ich zdolności do wykonywania. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z ideą zaangażowania najważniejszego interesariusza, czyli czytelników.

Chcielibyśmy zaoferować taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij przycisk BBJ Support i możesz wybrać, ile i jak często przesyłać nam swoje wpłaty.

READ  Wielkopolska po oficjalnym ogłoszeniu stanie się doliną wodorową