Polska, Włochy i Japonia odniosły decydujące zwycięstwa w VNL Manila

Japonia pozostała niepokonana w 10 meczach, a Polska i Włochy nr 1 na świecie odniosły ósme zwycięstwo w Siatkarskiej Lidze Narodów Mężczyzn.

MANILA, Filipiny — Polska nr 1 na świecie zapewniła sobie bardzo potrzebne zwycięstwo w turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn (VNL), pokonując Brazylię nr 3, 25-23, 22-25, 25-21, 25-21, w piątek , 7 lipca, w Mall of Asia Arena.

Gospodarz finału, Polska, odniósł ósme zwycięstwo po dwóch porażkach, aw weekend odbyły się jeszcze dwa mecze z Kanadą i Japonią.

Zwycięstwo zapewniło im samotne trzecie miejsce, gdy wyłonili się z zatłoczonego miejsca w ostatnim etapie wyścigu eliminacyjnego ośmiu drużyn.

Wilfredo Leon strzelił 22 na 20 ataków, blok i as dla Polaków, a Bartosz Bednorz zdobył 11. Skipper Bartosz Coric dodał 10.

„Przygotowujemy się do tego typu meczów. Brazylia to bardzo mocna drużyna, więc od początku wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz” – powiedział Lyon mediom dostępnym po meczu.

„Nasz zespół potrzebuje najlepszego możliwego meczu i uważamy, że wystarczy zwycięstwo” – dodał.

W pierwszym secie Polska prawie objęła prowadzenie 24:20, gdy Brazylia wdarła się do środka z wynikiem 24:23 po zdobyciu trzech punktów bez odpowiedzi.

Jednak Leon zamknął drzwi perfekcyjnym zabójstwem Marcina Janusza, 25-23.

Brazylia odniosła jedyne zwycięstwo po oklaskach, wygrywając 25:22 w drugim secie za Alanem Sousą i Ricardo Lucarellim Sousą.

Polacy zakończyli następnie mecz zwycięstwem 25:21 z rzędu, co oznaczało dla Brazylii czwartą porażkę z siedmioma zwycięstwami.

Włochy wygrywają ze Słowenią

W drugim konkursie Włochy pokonały Słowenię 25:13, 25:22, 25:17.

Włosi, którzy polegali na bramce Jurija Romano, utrzymali imponującą formę i zapewnili sobie trzecie z rzędu zwycięstwo z bilansem 8-3.

Romano, mierzący 6 stóp i 6 cali kontratak, zdobył 16 punktów na podstawie 11 strajków, 3 asów i 2 odrzutów, gdy Włosi zakończyli walkę w zaledwie 80 minut.

READ  Mistrzostwa Świata Polska Piłka ręczna | Sporty

„To bardzo dobry mecz i bardzo dobry występ dla nas. Wygraliśmy do tej pory trzy mecze i chcemy wygrać kolejny” – powiedział Romano.

O ogromnym meczu Włoch z niepokonaną Japonią powiedział: „To będzie najtrudniejszy mecz dla nas, zwłaszcza z Japonią, która wygrała wszystkie dotychczasowe mecze”.

Alessandro Micheletto i Daniele Lafia zdobyli po 13 punktów dla Włochów.

Clemen Sibolj zdobył 16 punktów, a Teni Ornot 13, a Słoweniec spadł do rekordu 7-4, remisując z Brazylią na miejscu 6-7.

Japonia wciąż nie jest pokonana

W kabinie nocnej rekord Japonii pozostał bez skazy po decyzji 25-19, 26-24, 23-25, 25-16 przeciwko słabiej reprezentowanej Holandii.

Yuri Ishikawa prowadził dla Japonii z 17 punktami, zbudowanymi na 14 wślizgach, 2 zbiórkach i asie, podczas gdy Akihiro Yamauchi dodał kolejne 13 punktów, gdy najlepsza drużyna Azji poprawiła się na 10-0.

Holendrzy są teraz poniżej 500 w 5-6, ponieważ walczą o ósme i ostatnie miejsce w ostatnim etapie, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 19-23 lipca.

Water Ter Maat zdobył najwyższy wynik 21 punktów w meczu, który trwał 1 godzinę i 43 minuty.

Holendrzy wygrali swojego jedynego seta, wygrywając drugą połowę z najlepszymi rozstawionymi 6:4, a Martin van Garderen odpadł w końcówce. -Rappler.com