Polska wygrywa inauguracyjny Narvik Cup – TotalRL.com |  Ekspresowa Liga Rugby

Polska wygrywa inauguracyjny Narvik Cup – TotalRL.com | Ekspresowa Liga Rugby

Polska, dla której Kyle Keswick zdobył 10 punktów, wygrała inauguracyjny Narvik Cup, pokonując Norwegię 22:18 w emocjonującym pojedynku na Wanderers Sports Ground w Ilford w Londynie. Każdy zespół wykonał cztery próby, a Martyn Hoyland strzelił dwa gole dla Norwegów.

Polska prowadziła przez cały mecz, a Norwegia wróciła mocna w drugiej połowie i nie wykorzystała szansy na minutę przed końcem meczu z powodu utraty piłki po desperackim wślizgu w pobliżu linii, który mógł pomóc w zdobyciu wyrównania. .

Colin Becker, współtrener reprezentacji Polski, skomentował: „To były naprawdę dobre zawody, obie drużyny jechały pełną parą. Nasi chłopcy wykazywali dużo entuzjazmu i prawdziwą wolę zwycięstwa.”

Jego norweski odpowiednik, Liam Stead, zauważył: „Jestem naprawdę zadowolony z występu i dumny z wysiłków wszystkich. Objęliśmy prowadzenie w drugiej połowie i mieliśmy szansę, ale zmarnowaliśmy ją w ostatniej minucie.

„To dla nas duży krok, mimo że nie osiągnęliśmy wyniku”.

Polska 22: Mateusz Kowalewski, Kamil Wilkowski, Dominic Medici, Adam Jasinski, Tomic Pozniak, Łukasz Łucka, Kyle Kisek, Steve Archer, Tomas Zerby, Harry Schmeil, Phil Lecock, Gabe Rumjanowski, Eric Wiśniewski; (subskrypcje) Kacper Filipczak, Mateusz Kłosiński, Chris Malloney, Simon Adamski; Próbować: Wilkowski (1), Kesik (15), Jasiński (21), Mateusz Kłosiński (51); Cele : torba 3/4

Norwegia 18: Łukasz Zuniga, Casey Biggs, Arne Uma-Torsen, Martin Holland, Patrick Gustad, Christopher Milligan, Stephen Moikaria, Matias Vada-Stenseth-Holm, Robin Bjornstad, Daniel Horn, Mariusz Odland-Saglev, Niels Christian Holt, Harald Mikalsen; (subskrypcje) Olivera Falka, Erica Mellora, Andreasa Vogena, Kevina Patnissa; Próbować: Høyland (26, 55), Milligan (37), Bjoernstad (71); Cele: Moicaria 0/2, Milligan 1/2

połowa czasu: 16-8; Reguła: Matthew Rosley (Anglia)