Sydney FC pokonało Celtic, Ange Postecoglou, kluczowe funkcje, wideo, raport meczowy, wynik, statystyki, najnowsze

Sydney FC nie osiągnęło szczęśliwego powrotu byłego trenera Socceroos, Ange Postecoglou, po szokującym zwycięstwie 2:1 nad Celtikiem na stadionie Allianz.

Pomimo tego, że nie byli czterema zawodnikami mistrzostw świata – pomocnikiem Soccerros Aaronem Mooyem, japońskim napastnikiem Daisenem Maedą, chorwackim obrońcą Josipem Juranovićem i urodzonym w Anglii amerykańskim aktorem Cameronem Carter-Vickersem – mistrzowie Szkocji mieli popłynąć po zwycięstwo w swoim pierwszym meczu. Superpuchar Sydney.

Jednak ktoś zapomniał powiedzieć Sky Blues, że spowodowanie zdenerwowania nie było częścią scenariusza w czwartkowy wieczór.

Oglądaj najlepszych piłkarzy na świecie co tydzień dzięki beIN SPORTS na Kayo. Relacje na żywo z niemieckiej Bundesligi, Ligue 1, Serie A, Carabao Cup, English Football League i Premier Soccer League. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Trener Sydney Steve Corica był zadowolony z występu swojego zespołu, zwłaszcza w pierwszej połowie.

„To był jeden z najlepszych futbolów, jakie graliśmy w całym sezonie” – powiedział Corica w rozmowie z Network 10.

„Jestem z nich bardzo dumny”.

Postecoglou powiedział, że Sky Blues zasłużyli na zwycięstwo.

„Wyglądało na to, że dziś wieczorem byliśmy trochę nieobecni. Uznanie dla Sydney… ale nie tak chcieliśmy to zrobić.”

„Oba zespoły wykonały dobrą pracę, ale Sydney wyglądała na ostrzejszą od nas”.

Socceroos przyjmują status słabszego | 01:09

Oznaki potencjalnego wrzenia pojawiły się wcześnie, a Sydneysiders rzucili wyzwanie swojej zwykłej formie A-League, prowadząc mecz do Celticu Postecoglou.

Ryan Grant z powodzeniem uratował szwajcarskiego bramkarza Celticu, Benjiego Siegrista, pokonując bramkarza pierwszego wyboru Joe Harta w 10. minucie.

Następnie Sky Blues dwukrotnie trafili w poprzeczkę w ciągu sześciu minut.

Słowacki zawodnik Robert Mack, który grał przeciwko Hobbsowi w zeszłym sezonie w Lidze Europy dla swojego byłego klubu Ferencváros, uderzył piłkę do bramki w 16. minucie.

READ  Polska przestrzega unijnego porozumienia w sprawie minimalnego podatku od osób prawnych i pomaga Ukrainie

Wkrótce potem przyszła kolej na innego importera z Sydney, angielskiego skrzydłowego Joe Lawleya, który został udaremniony przez pub.

Wykorzystując trudną sytuację Sky Blues, Celtic objął prowadzenie w 23. minucie dzięki japońskiemu napastnikowi Kyogo Furuhashiemu. który wyreżyserował klatką piersiową strzał innego Argentyńczyka, Alexandru Bernabe.

Rocco Fata z Celticu walczy o piłkę z Aaronem Gordem z Sydney FC. (Zdjęcie autorstwa Marka Evansa/Getty Images)Źródło: Getty Images

Ale reakcja Sydney była niemal natychmiastowa, a Mack wyrównał trzy minuty później, cichym finiszem obok Siegrist po pokonaniu obrońcy Celticu, Stephena Welsha.

Celtic dokonał wielu zmian na początku drugiej połowy, z rezerwowymi, w tym portugalską gwiazdą Jotą, pomagając dodać iskry do ataku Hoops.

Jednak mistrzowie Szkocji nie mogli znaleźć zielonego gola, który mimo włączenia VAR zostałby ukarany rzutem karnym w 50. Alex Król.

Burgess przekształcił się z potencjalnego złoczyńcy w bohatera po godzinie, dzięki świetnemu wykończeniu lewą nogą, które bardzo dobrze spisał się dla Siegrista.

Okazało się to wystarczające, ponieważ poszukiwania przez Celtic równego gola chroniącego twarz w pozostałych pół godzinie okazały się daremne.

Podopieczni Postecoglou będą zdesperowani, by kontratakować, kiedy w niedzielę na Accor Stadium zmierzą się z drużyną Premier League, Evertonem.