Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska zabiega o zgodę Niemiec na wysłanie czołgów Leopard na Ukrainę – POLITICO

Polska zabiega o zgodę Niemiec na wysłanie czołgów Leopard na Ukrainę – POLITICO

Minister obrony narodowej Mariusz Puszczak powiedział we wtorek, że Polska wysłała do Niemiec oficjalną prośbę o zgodę na wysłanie czołgów na Ukrainę.

Niemieckie Ministerstwo Gospodarki otrzymało wniosek „Aby wyrazić zgodę na przekazanie Ukrainie czołgów Leopard 2”, Błaszczak napisał na Twitterze.

Rzeczniczka niemieckiego Ministerstwa Gospodarki potwierdziła otrzymanie zamówienia z Polski. Konieczna koordynacja i działania rozpoczęły się w rządzie niemieckim; Te trwają i są wykonywane w trybie pilnym.

Dla mnie SPIEGELPolska ubiega się o pozwolenie na eksport 14 czołgów Leopard 2.

„Wyraźnie zachęcałem kraje partnerskie, które mają czołgi Leopard gotowe do rozmieszczenia, do szkolenia ukraińskich sił na tych czołgach” – powiedział podczas konferencji prasowej Boris Pistorius, nowy minister obrony Niemiec. sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga Wtorek rano.

„Potrzebujemy cięższego, nowocześniejszego sprzętu” – powiedział Stoltenberg. Jest to pilne, ponieważ Rosja przygotowuje się do nowych ataków. Musimy wcześniej lub szybciej wzmocnić pozycję Ukraińców, aby mogli odeprzeć te zbrodnie i wyzwolić swoje ziemie”.

Stoltenberg dodał, że on i Pistorius odbyli dziś „dobrą dyskusję na temat niemieckich czołgów bojowych i jestem pewien, że wkrótce znajdzie się rozwiązanie”.

polskiego premiera Mateusza Morawieckiego ogłaszać W poniedziałek rusza oficjalna prośba o zezwolenie na wyjazd do Niemiec.

Niechęć Niemiec do wysłania czołgów bojowych na Ukrainę powodować złamania w rządzącej koalicji. Czołowi politycy Zielonych i Wolnej Partii Demokratycznej, młodsi wspólnicy socjaldemokratów z kanclerzem Olafem Scholzem na czele, wzywają kanclerza do zwiększenia militarnego wsparcia dla Kijowa. Argumentują, że przynajmniej Scholz powinien udzielić takim krajom jak Polska i Finlandia niezbędnego pozwolenia na wysłanie niemieckich Panter na Ukrainę.

Gabriel Rinaldi wniósł wkład w raportowanie.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę