Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski premier Sposoby ewentualnego powrotu wirusa Corona jesienią

Koronawirus może ponownie pojawić się jesienią, pod wpływem ostrzeżenia premiera Mateusza Morawieckiego, który wezwał mieszkańców do przestrzegania wytycznych zdrowotnych i udostępnienia szczepień.

„W nadchodzących tygodniach dostanę czwarty cios koronawirusa” – powiedział Morawiecki w wywiadzie podcastowym.

Minister wyraził optymizm, że blokady nie zostaną ponownie nałożone, ale ostrzegł, że naród może być daleki od wykorzenienia wirusa.

„Mam nadzieję, że nie jest to wymagane, ale pozwólcie, że oświecę opinię publiczną o tym, co może przynieść jesień. Premier zaapelował do opinii publicznej o zrobienie pierwszego lub drugiego zastrzyku przypominającego, tak ważne jest, abyśmy trzymali się przepisów zdrowotnych, ponieważ koronawirus może wrócić jesienią.

Jego zdaniem rząd dobrze poradził sobie z ekonomicznymi skutkami pandemii.

„Pod względem wzrostu PKB, bezrobocia i zatrudnienia, które są dwoma głównymi wskaźnikami gospodarczymi, odnieśliśmy duży sukces” – powiedział Morawiecki, wyjaśniając, że sytuacja w Polsce jest znacznie lepsza niż w wielu innych krajach Unii Europejskiej.

Polska gospodarka urosła o 4% w 2020 i 2021 roku w obu latach koronawirusa, co jest naprawdę dobrym wynikiem. „W rzeczywistości był to jeden z najlepszych w Unii Europejskiej” – powiedział Morawiecki, podkreślając, że polską siłę roboczą chronią tarcze antykoronawirusowe.

źródło: midriva.

READ  Zrujnowany dom sprzedaje się za 1 408 000 $