Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski reżyser Patrick Vega zapowiada nowy film o Putinie – sekcja angielska

Polski reżyser Patrick Vega zapowiada nowy film o Putinie – sekcja angielska

Premiera filmu planowana jest na koniec tego roku, pt Włóż tozapowiada się na bezkompromisową biografię 60-letniego rosyjskiego dyktatora.

Film, nakręcony w języku angielskim, rozpoczyna się od burzliwego dzieciństwa Putina, gdy miał 10 lat, kiedy doświadczył przemocy ze strony ojczyma.

Film przedstawia najważniejsze wydarzenia z życia Putina, w tym wstąpienie do KGB, pobyt w Dreźnie i quasi-kryminalną działalność jako zastępcy burmistrza Petersburga. Obchody są kontynuowane w rocznicę dwóch wojen czeczeńskich, w tym zamachów bombowych na mieszkania FSB w Bujnaksku, Moskwie i Wołgodońsku, które odegrały kluczową rolę w eskalacji drugiej wojny czeczeńskiej i znacznie zwiększyły popularność Putina.

Następnie film opowiada o kryzysie zakładników w teatrze moskiewskim i oblężeniu szkoły w Biesłanie, wydarzeniach, które doprowadziły do ​​wzmocnienia władzy Prezydenta Rosji, a ich kulminacją była wojna na Ukrainie.

Prezydent Rosji Władimir Putin. Foto: EPA/Aleksey Danichev/Sputnik/Kreml

Vega użyła specjalnej techniki przypominającej deepfake, aby nałożyć rysy Putina na twarz aktora. Technologia ta jest przeznaczona raczej do wyświetlaczy kinowych o wysokiej rozdzielczości niż do telefonów komórkowych. Przełom ten nastąpił po roku wysiłków i pokonaniu poważnych trudności technicznych.

Szybki podgląd w Borodyance na Ukrainie

Reżyser udostępnił fragmenty filmu Borodyanka niedaleko stolicy Ukrainy, Kijowa.

„Bardzo ważna była dla mnie konfrontacja tego materiału z ludźmi z Ukrainy, ponieważ są to ludzie bezpośrednio zaangażowani w wojnę” – powiedziała Vega.

Zdaniem Vegi, reakcja największego ukraińskiego dystrybutora była bardzo pozytywna, co doprowadziło do planów dystrybucji wersji z ukraińskim dubbingiem na Ukrainie i na całym świecie, w krajach o dużej społeczności ukraińskiej.

„Nie ma złudzeń, że zamierza zatrzymać się na Ukrainie”.

Vega ma taką nadzieję Włóż to Wprowadzi tragedię i rzeczywistość wojny z powrotem do globalnego dyskursu. Powtarzając opinię analityków wojskowych, podkreśla, że ​​wojna Putina toczy się nie tylko przeciwko Ukrainie, ale przeciwko Zachodowi, gdyż wykorzystuje on Ukrainę jako pole bitwy.

READ  Prywatny samolot Taylor Swift poleciał na Hawaje przed jej koncertem w Sydney Eras Tour

Vega powiedział, że ta perspektywa wywodzi się z jego własnych doświadczeń związanych z życiem w czasach komunizmu w młodości i zapewnia wgląd w szersze cele strategiczne Putina.

Reżyser powiedział: „Nie powinniśmy mieć złudzeń, że zamierza zatrzymać się na Ukrainie”.

Twórcy filmu to zasugerowali Włóż to To coś więcej niż tylko film. Jest to raczej przewodnik edukacyjny pozwalający zrozumieć jednego z najniebezpieczniejszych przywódców na świecie, opracowany przy użyciu przełomowej technologii i oferujący głęboki wgląd w jego motywacje osobiste i polityczne.

(t/o)

źródło: PAPKA