Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polskie płace rosną rok do roku w pierwszym kwartale

Regionalne dzisiaj

piątek, 13 maja 2022 o 12:00

Obraz za pośrednictwem ratmaner / Shutterstock.com

Główny Urząd Statystyczny poinformował w środę, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Polsce w pierwszym kwartale tego roku wzrosło o 9,7% w porównaniu z tym samym kwartałem 2021 roku.

Warszawska agencja statystyczna podała, że ​​średnie miesięczne wynagrodzenie brutto w pierwszym kwartale 2022 r. wyniosło 6 235,22 zł (1336 euro).

Według biura liczba ta wzrosła o 4% w porównaniu z ostatnim kwartałem ubiegłego roku.

Polska inflacja osiągnęła w kwietniu 12,3% rok do roku, co oznacza najwyższy poziom w tym stuleciu, według szybkich szacunków opublikowanych przez GUS pod koniec ubiegłego miesiąca.

Wsparcie magazynu biznesowego w Budapeszcie

Produkcja prasy godnej tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal dokładają wszelkich starań, aby dostarczać Ci udane wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, które są oparte na faktach, dokładne i dostarczane bez obaw i przychylności.

Organizacje prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoliłby im dalej osiągać sukcesy, bez uszczerbku dla ich zdolności do wykonywania. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z ideą zaangażowania najważniejszego interesariusza, czyli czytelników.

Chcielibyśmy zaoferować taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij przycisk BBJ Support i możesz wybrać, ile i jak często przesyłać nam swoje wpłaty.

READ  Ogromny dług USA może „zablokować” Powella, gdy Fed walczy z inflacją