Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Szanghaj zamierza ponownie otworzyć więcej firm zamkniętych z powodu zablokowania COVID-19, Pekin walczy

Po tygodniach ścisłej blokady COVID-19 Szanghaj stopniowo zacznie ponownie otwierać takie firmy, jak centra handlowe i salony fryzjerskie w chińskim centrum finansowym i produkcyjnym, podczas gdy Pekin walczy z małą, ale upartą epidemią.

Po zamknięciu przez ponad sześć tygodni Szanghaj zaostrza ograniczenia w niektórych obszarach, które, jak ma nadzieję, będą stanowić ostateczną kampanię przeciwko wirusowi, który rozgniewał mieszkańców największego i najbardziej kosmopolitycznego miasta Chin.

Wiceburmistrz miasta Chen Tong powiedział na niedzielnej konferencji prasowej, że centra handlowe, domy towarowe i supermarkety zaczną wznawiać działalność w sklepach i pozwolą klientom robić zakupy w „uporządkowany sposób”, podczas gdy salony fryzjerskie i targi warzywne zostaną otwarte z ograniczoną przepustowością .

Nie podał żadnych szczegółów na temat tempa ani zakresu wznowień, a wielu mieszkańców online zareagowało sceptycyzmem.

„Kim kłamiesz? Nie możemy nawet wyjść z naszego basenu. Możesz się otworzyć i nikt nie może iść” – powiedział użytkownik chińskiej witryny internetowej Weibo podobnej do Twittera, której adres IP został pokazany jako pochodzący z Szanghaju. .

Podczas blokady Szanghaju mieszkańcy ograniczali się głównie do kupowania niezbędnych rzeczy, a normalne zakupy na platformach internetowych były w dużej mierze zawieszone z powodu braku przewoźników.

Podczas gdy fryzjerzy i fryzjerzy strzygli się na ulicy lub w otwartych przestrzeniach osiedli mieszkaniowych, mieszkańcy, którzy ostatnio mogli opuścić domy na kilka godzin, aby chodzić lub robić zakupy spożywcze, ogólnie wyglądali na bardziej zaniedbanych niż zwykle.

dziwne podejście

Chińskie podejście „dynamicznego zera” do COVID nałożyło na setki milionów ludzi w dziesiątkach miast ograniczenia w różnym stopniu w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się choroby.

READ  Wiadomości na żywo z 25 stycznia: USA i UE zbliżają się do zgody na rosyjskie sankcje finansowe na Ukrainie