Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ponieważ światowe sporty emitują tyle samo emisji, co Polska czy Hiszpania, duże wydarzenia, w tym Sevens, muszą „podwoić” swoje wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju

Ponieważ światowe sporty emitują tyle samo emisji, co Polska czy Hiszpania, duże wydarzenia, w tym Sevens, muszą „podwoić” swoje wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju

Według Jamiego Farndale’a, brytyjskiego zawodnika siódemki rugby, międzynarodowe wydarzenia sportowe muszą podwoić swoje wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju, aby zmniejszyć „ogromny negatywny wpływ na środowisko”, jaki generują.

Przemawiając w zeszły weekend na Szczycie Sportu i Zrównoważonego Rozwoju w Hongkongu przed turniejem Cathay/HSBC Hong Kong Sevens, Varndell powiedział, że według jego badań sport zawodowy emituje 350 milionów ton gazów cieplarnianych – tyle samo, co kraje takie jak Polska czy Hiszpania .

Spośród 40 000 widzów, którzy wzięli udział w weekendowym turnieju w Hongkongu, 42 procent pochodziło z zagranicy, a Varndell stwierdził, że za 90 procent emisji odpowiadają ludzie podróżujący na takie wydarzenia.

„Obecnie to się dzieje, chodzi o około 5 procent cięć, 10 procent cięć. [in one’s carbon footprint]powiedział Farndale, który jest ambasadorem zrównoważonego rozwoju w Scottish Rugby i studiuje tytuł magistra w tej dziedzinie na Uniwersytecie w Cambridge.

Jamie Farndale (niebieski), grający w Hongkongu w 2018 r., jest Ambasadorem Zrównoważonego Rozwoju szkockiej drużyny Rugby. Zdjęcie: Winson Wong

„Nie chodzi mi o to, że nie jest to właściwe podejście; Jeśli już, musimy to podwoić.

Podróże międzynarodowe nie są jedynym problemem, ponieważ starsze obiekty, takie jak stadion w Hongkongu, nie korzystają z energii odnawialnej, a po wydarzeniach wyrzucane są tony żywności, opakowań i jednorazowego plastiku.

„W czasie Super Bowl zebrano około 60 ton śmieci, a to tylko jedno wydarzenie” – powiedział Varndell.

Varndell dodał, że sport to bardzo wpływowa dziedzina i gdyby był bardziej zrównoważony, mógłby popchnąć więcej ludzi do skutecznego zmniejszania swojego śladu węglowego.

„Ludzie tacy jak Marcus Rashford – to, co zrobił dla bezpłatnych posiłków w szkole, pokazuje, że kiedy gwiazdy sportu mówią, ludzie słuchają”.

Ale jak łatwo jest to wdrożyć?

Varndell twierdzi, że podczas samego Super Bowl za każdym razem powstaje 60 ton odpadów. Zdjęcie: Stany Zjednoczone dzisiaj

W tym roku zespół Hong Kong Sevens użył plastikowych kubków wielokrotnego użytku, które zostały wyczyszczone, wysterylizowane i użyte ponownie. Niektóre towary, w tym T-shirty, są również wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu.

READ  Cam Smith na kilka dni przed turniejami Masters odczuwa problemy zdrowotne

Zespół Sevens współpracował także z organizacją Feeding Hong Kong, aby zapewnić dystrybucję niesprzedanej żywności i napojów organizacjom żywiącym biednych.

„Możesz dzisiaj przejść się po turnieju i znaleźć 101 rzeczy, których nadal nie robimy tak dobrze, jak byśmy chcieli, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, ale to jest podróż, w której wszyscy podążamy” – powiedział Robbie McRobbie , prezydent Hongkongu ds. rugby.

Zespół Hong Kong Sevens był królikiem doświadczalnym w Przewodniku po wydarzeniach ekologicznych Departamentu Ochrony Środowiska, który opisuje, w jaki sposób duże wydarzenia organizowane w mieście mogą zmniejszyć ilość odpadów.

McRobbie stwierdziła, że ​​jednym z głównych problemów uniemożliwiających uczynienie dużych wydarzeń bardziej przyjaznymi dla środowiska było to, że trudno było zmusić wszystkich do śpiewania tego samego hymnu.

„Dostawcy mają na przykład wieloletnie kontrakty na stadionach i nie odbywa się tam zbyt wiele wydarzeń, a poza tym jest mniej wydarzeń, na których zarabia się pieniądze” – powiedział McRobbie. „Dlatego muszą maksymalizować zarabiane pieniądze i utrzymywać koszty na niskim poziomie.

„Stadiony również mają ograniczenia; „Nie możemy używać kubków wielokrotnego użytku na trybunie południowej, ponieważ istnieje ryzyko, że ludzie je wyrzucą” – powiedział.

Reporter „Washington Post” zauważył, że piwo sprzedawane w Sevens (z wyjątkiem Pawilonu Południowego) w weekend było umieszczane w kubkach wielokrotnego użytku, ale w przypadku dużej liczby napojów i niektórych produktów spożywczych nadal zastosowano tworzywa jednorazowego użytku.

Rozwiązaniem może być ustawodawstwo, mówi Robbie McRobbie, prezydent rugby w Hongkongu (w środku). Zdjęcie: Sam Tsang

McRobbie podkreślił także problemy związane ze stadionem w Hongkongu oraz sposób, w jaki nowoczesne stadiony wykorzystują szarą wodę, oświetlenie LED i odnawialne źródła energii.

W przyszłym roku Mistrzostwa Hong Kong Sevens odbędą się w nowo wybudowanym parku sportowym Kai Tak, którego główny kort będzie wyposażony w odnawialne źródła energii.

„odpowiedź [to further reducing mega event’s carbon footprint] „Szczerze mówiąc, takie jest ustawodawstwo” – powiedział McRobbie. „Jest wiele powodów, dla których nie powinniśmy tego robić i myślę, że rząd powinien powiedzieć: «to właśnie zamierzasz zrobić»”.

READ  Kryzys Victoria Covid: Lista wydarzeń sportowych, na które wpłynęła blokada Melbourne