Port Adelaide vs St Kilda, Collingwood vs Gold Coast, West Coast vs Carlton, Brisbane vs Sydney, raporty meczowe, podsumowanie, aktualności, najnowsze wyniki, rezultaty

Ekscytujące ośmiopunktowe zwycięstwo Port Adelaide nad St Kilda zostało zakłócone kontrowersjami wokół zdobytej bramki, co spowodowało „ogromną” zmianę dynamiki.

Saints zdobyli tylko jednego gola po kontrowersjach, które wybuchły pod koniec trzeciej tercji, gdy strzał Indi Tahau trafił w sędziego bramkowego, który przeleciał nad słupkiem.

W tamtym momencie Saints prowadzili 11 punktami, ale gdy piłka odbiła się od siatki, Gemma Houghton z Portu próbowała podać piłkę.

Oglądaj każdy mecz finałów Toyota AFL Finals Series 2023 przed Wielkim Finałem na żywo i bez reklam podczas gry w Kayo Sports. Dołącz teraz i od razu rozpocznij transmisję>

Po krótkiej rozmowie z sędzią na boisku Rayem Chamberlainem Thaw sensacyjnie zdobył bramkę, dzięki której zmniejszył deficyt do zaledwie pięciu punktów.

Pytanie brzmi: czy trafisz w słupek bramki, czy w sędziego? zapytał komentator Jason Bennett.

Dla AFLW nie ma dostępnego systemu oceny bramek, dlatego wezwania sędziego zostały przerwane.

To nie była jedyna kontrowersja związana z bramką po tym, jak Darcy Gutteridge z drużyny St. Kilda w pierwszej kwarcie wbiegł na luźną piłkę w polu bramkowym, ale dotarcie do piłki zajęło mu zbyt dużo czasu.

Choć wyglądało na to, że kopnął tuż nad linią bramkową, ona również skorzystała z wątpliwości.

Wynik 8,8 (56) do 7,6 (48) pozostawia nadzieje drużyny St Kilda na finały AFLW w zawieszeniu na włosku po tym, jak w niedzielę w Moorabbin straciły 20-punktowe prowadzenie w trzeciej kwarcie.

Wynik gwarantuje, że Saints będą bez zwycięstwa po trzech meczach w tym sezonie, co oznacza, że ​​prawdopodobnie będą musieli wygrać sześć z siedmiu ostatnich meczów, aby po raz pierwszy od przystąpienia do rozgrywek w 2020 roku zająć miejsce w pierwszej ósemce.

Na trenera Saints Nicka Dal Santo rośnie presja, który od chwili objęcia sterów pod koniec 2021 roku nadzorował zaledwie pięć zwycięstw z 23 meczów. Wygląda na to, że jego trzeci sezon na stanowisku trenera dobiegnie końca bez finału, po tym jak Power zanotował dopiero drugie zwycięstwo. Z 13 prób od momentu dołączenia do ligi.

READ  Jockey Jamie Kah w Sądzie Najwyższym walczący z zakazem Racing Victoria za kłamstwo na temat imprezy COVID 19

Po czterech porażkach z rzędu w obu połowach pierwszej połowy drużyna St Kilda w końcu została nagrodzona za swój wysiłek, grając podwójnie Jamie Lambert i Jesse Wardlow, zwiększając ich przewagę do najwyższej w meczu wartości 20 punktów.

Jednak gdy wydawało się, że Saints są u siebie, Port Adelaide ożył, strzelając kolejnych pięć goli i pod koniec ostatniej kwarty objął 14-punktowe prowadzenie, po zdobyciu 12 z rzędu 50-stek w jednej fazie.

Mistrzyni Erin Phillips w końcu strzeliła swojego pierwszego gola dla Port Adelaide, zdobywając zaledwie siedem bramek od czasu dołączenia do klubu ekspansji w zeszłym roku, a wynik został rozstrzygnięty. Było to zwieńczenie pamiętnego dnia dla gwiazdy AFLW, która została zaledwie 14. graczem, który zanotował 1000 zwolnień w karierze.

Jednak ekscytujący mecz został zakłócony przez potężne zderzenie głową Janelle Cuthbertson z St Kilda i Janelle Cuthbertson z Port Adelaide, które pod koniec trzeciej kwarty walczyły o luźną piłkę na skrzydle.

Obaj gracze zeszli z ziemi, aby uzyskać pomoc medyczną i chociaż Cuthbertsonowi ostatecznie dopuszczono do powrotu do gry, Anderson nie miał tyle szczęścia, ponieważ nie przyjął żadnej dalszej roli.

W rezultacie Anderson prawdopodobnie zostanie objęty 12-dniowym protokołem dotyczącym wstrząśnienia mózgu.

Janome Andersson otrzymuje asystę z gry po mocnym uderzeniu głową. Zdjęcie: Dylan BurnsŹródło: Getty Images

Gold Coast karze nieprecyzyjne ciasta

W niedzielę Gold Coast odniosło kolejne zwycięstwa AFLW po tym, jak rozwaliło 12 punktami fatalnie niedokładny zespół Collingwood w duchowym domu Magpies, Victoria Park.

Collingwood miał więcej niż wystarczające szanse na zwycięstwo, ale w niedzielę zakończył mecz ze stratą 5,3 (33) do 2,9 (21), w tym fatalnym 1,6 po stałych fragmentach gry.

Neil Morris-Dalton miała szansę na wyrównanie pięć minut przed końcem, kiedy uderzyła dużym znacznikiem z 35 metrów na wprost.

READ  Szepty transferowe, kontrakty, podpisy, Helum Lockie, Phil Gould, Sharks, Braden Hamlin-Oyele, Josh Asiata, powroty z NFL, wiadomości, filmy, najważniejsze wydarzenia

Jednak strzeliła w łeb i cztery minuty później Jamie Stanton zapewniła drużynie Suns swój trzeci tytuł mistrzowski w karierze, a dziesiąty w sezonie.

Wynik poprawił rekord Suns do 2-1, a Collingwood ma teraz trochę pracy do wykonania, jeśli planuje dotrzeć do czołowej ósemki.

Wszyscy gracze Suns byli uśmiechnięci po zwycięstwie nad Collingwood. Zdjęcie: Michael WilsonŹródło: Getty Images

Zespół The Pies ma remis 1:2 i być może będzie musiał wygrać pięć z siedmiu ostatnich meczów, aby zakwalifikować się do finału piąty rok z rzędu.

Po rozpoczęciu meczu trzema przegrywami z rzędu, Sroki wreszcie otrzymały nagrodę tuż przed pierwszą przerwą, kiedy Brianna Davey wykorzystała stały fragment gry po tym, jak otrzymała wątpliwy rzut wolny za wepchnięcie od tyłu.

Jednak Suns wykonali ruch, a były Magpie Jordan Membre strzelił trzeciego gola z rzędu dla Gold Coast na początku trzeciej tercji. The Magpies nadal oddawały kilka celnych strzałów, w tym straszliwy strzał Daviego, który trafił w słupek z przodu.

Piękna sześciopunktowa Ashley Brazil wyrównała wynik w cieniu trzech czwartych, ale Stanton wyprowadziła Suns na prowadzenie w pierwszych minutach ostatniej zwrotki swoim drugim kluczowym golem, a goście nie poddali się korzyść.

Na 30 sekund przed końcem, gdy Magpies tracili 12 punktów, Tarni Brown z Collingwood powalił Jacqueline Dupuy z Gold Coast desperackim wślizgiem zaledwie kilka metrów od bramki Magpies.

Ogólnie rzecz biorąc, Brown powinien był otrzymać rzut wolny za trzymanie piłki, ponieważ wydawało się jasne, że Dupuy otrzymał wcześniej szansę.

Dałoby to Brownowi szansę na zmniejszenie deficytu do sześciu punktów i wystarczająco dużo czasu, aby Collingwood zdobył wyrównującą bramkę, ale sędzia nie przejął się tym i nakazał grać dalej.