Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Port lotniczy Perth rozpoczyna targi pracy, aby pomóc w obsadzeniu ponad 500 wakatów

Port lotniczy Perth rozpoczyna targi pracy, aby pomóc w obsadzeniu ponad 500 wakatów

Lotnisko w Perth ogłasza targi pracy, aby pomóc w obsadzeniu ponad 500 wakatów w miarę wzrostu liczby pasażerów.

Prawie 30 pracodawców, w tym Border Force, Customs i Quarantine, poszukuje nowych pracowników w ramach trzydniowych targów pracy na lotnisku Perth, które rozpoczynają się online 8 września.

Jeśli chcesz zobaczyć tę zawartość, ustaw .

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używamy plików cookie, zobacz Przewodnik po plikach cookie.

Program odbywa się w czasie, gdy lotnisko odnotowuje rekordową liczbę pasażerów regionalnych oraz wzrost podróży krajowych i międzynarodowych.

W lipcu lotnisko obsłużyło 1,1 mln pasażerów – dwukrotnie więcej niż w lipcu ubiegłego roku, ale wciąż poniżej szczytu 1,30 mln w lipcu 2019 r.

Pasażerowie regionalni ustanowili nowy rekord 447 184 pasażerów, podczas gdy droga ekspresowa skoczyła z 72 836 w lipcu ubiegłego roku do 437 832 pasażerów.

Liczba pasażerów międzynarodowych wzrosła z 16 590 w lipcu ubiegłego roku do 215 628 w zeszłym miesiącu.

Port lotniczy Perth i jego partnerskie linie lotnicze borykają się z niedoborami personelu i chorobą COVID, co powoduje zakłócenia prowadzące do odwołania lotów.

Podczas gdy lotnisko w Perth radziło sobie lepiej niż większość lotnisk na całym świecie, dyrektor generalny Kevin Brown powiedział, że rekrutacja przyspieszy ożywienie sektora lotniczego w Australii Zachodniej.

Ułatwiliśmy to, łącząc prawie 30 firm lotniskowych, wraz ze wszystkimi ofertami pracy na lotniskach, w bezpłatne i łatwe w nawigacji internetowe targi pracy.

„Perth jest w rzeczywistości w dość dobrej sytuacji dzięki temu, że przez cały czas pandemii utrzymywaliśmy niestabilny sektor FIFO” – powiedział Brown.

„Ale w miarę jak wciąż wracamy do zdrowia, chcieliśmy skontaktować się z naszymi partnerami w lotnictwie, handlu detalicznym i rządzie, aby zobaczyć, co możemy razem zrobić, aby upewnić się, że zrobimy wszystko, co możliwe, aby nabrać rozpędu i wspierać sektor lotniczy.

READ  Polski Program Jądrowy w ciągłym rozwoju – Centrum Globalnej Polityki Energetycznej Uniwersytetu Columbia (SIPA).

„Obecnie dostępnych jest ponad 500 miejsc pracy, a w ciągu najbliższych kilku miesięcy pojawi się więcej w punktach gastronomicznych, sklepach detalicznych, agencjach rządowych, ochronie, usługach sprzątania, obsłudze bagażu, operacjach i obsłudze klienta.

„Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że lotnisko w Perth nie zatrudnia wszystkich tych osób. Ułatwiliśmy to, łącząc prawie 30 firm lotniskowych, wraz ze wszystkimi zadaniami na lotnisku, w bezpłatnym i łatwym w nawigacji trybie online Targi Pracy.

„Domyślne ustawienie targów pracy będzie wyglądało jak prawdziwe wydarzenie, ale będziesz mieć możliwość łączenia się z dowolnego miejsca.

Brown powiedział, że jest to „zaawansowane technologicznie podejście do tradycyjnych targów pracy i daje kandydatom czas i elastyczność na kontaktowanie się z potencjalnymi pracodawcami, uczestniczenie w sesjach informacyjnych o pracy, angażowanie się w czaty na żywo z pracodawcami, przesyłanie życiorysów, a nawet rezerwację spotkania i rozmowy kwalifikacyjne”.

Rejestracja na wirtualne wydarzenie rozpocznie się w czwartek, a od 4 września drzwi będą „otwarte”, gdzie użytkownicy będą mogli wejść do galerii online, aby zapoznać się z oferowanymi ofertami pracy. Rekrutacja bezpośrednia odbędzie się wtedy od 8 do 10 września.

Targi pracy są dostępne za pośrednictwem wszystkich urządzeń, w tym laptopów, tabletów i smartfonów.

www.perthairport.com.au/jobsfair