Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Poziom stresu matczynego u przedszkolaków wzrósł podczas pandemii

Liczba matek z dziećmi w wieku przedszkolnym wzrosła podczas pandemii, a dwa razy więcej matek zgłosiło brak snu podczas wybuchu COVID-19 w porównaniu z poprzednim.

„Jest mniej prawdopodobne, że matki małych dzieci będą miały zalecaną ilość snu i aktywności fizycznej niż kobiety bez dzieci. Niedobór ten może zwiększać ryzyko otyłości i złego stanu zdrowia, a blokada zaostrzyła sytuację, zwiększając poziom stresu i chaos w domu. „Said Chelsea Kracht, Ph.D., badacz z tytułem doktora w zakresie otyłości dziecięcej i Health Behaviour Lab w Pennington Biomedical Research Center”.

Podsumowanie?

Matki, zwłaszcza te, które mają dzieci w wieku przedszkolnym, potrzebują na Dzień Matki nie tylko kwiatów. Istnieje wiele sposobów, w jakie matki mogą zmniejszyć stres, na przykład odpocząć od wiadomości i poświęcić kilka minut na relaks przed snem. Ale to, czego naprawdę potrzebują matki, to większe wsparcie ze strony ich rodzin, miejsc pracy i społeczności. Potrzebują zmiany systemowej ”.

Dr Amanda Staiano, profesor nadzwyczajny i dyrektor Laboratorium otyłości i zachowań zdrowotnych u dzieci

Dr. Uzgodniona moc.

Powiedziała, że ​​wyniki badania potwierdzają potrzebę zapewnienia matkom niezawodnych i niedrogich opcji opieki nad dziećmi oraz jasnej ścieżki do utrzymania zdrowej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Dr Crusht powiedział, że matki, które pracowały zdalnie podczas blokady COVID-19, zgłaszały więcej bałaganu w domu niż te, które nie pracowały zdalnie. Najprawdopodobniej dlatego, że pierwsza grupa matek musiała zdalnie nadzorować edukację swoich dzieci i jednocześnie pracować zdalnie.

Powiedziała, że ​​posiadanie ojców lub innych członków rodziny, którzy przejmowaliby opiekę nad dziećmi i prace domowe, pomogłoby matkom zrównoważyć wymagania ich życia zawodowego i osobistego.

Nowe badanie dotyczyło związku między bałaganem w domu – zakłóceniami, hałasem i zatłoczeniem – stresem, aktywnością fizyczną i snem matki. Badacze przebadali ponad 1700 matek dzieci w wieku od 3 do 5 lat w maju 2020 r. Matki uczestniczyły we wszystkich 50 stanach oraz w Waszyngtonie. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie naukowym Zdrowie kobiet.

Około połowa badanych matek otrzymała zalecaną ilość snu i aktywności fizycznej. Matki z wysokim poziomem stresu rzadziej spełniały wytyczne dotyczące snu lub aktywności fizycznej.

READ  Eksperci nadają nowe nazwy wariantom wirusów

„Jednym z naszych celów jako ośrodka badawczego jest przerwanie pokoleniowego cyklu otyłości” – powiedział John Kirwan, dyrektor wykonawczy biomedycyny w Pennington. „Badania pokazujące wpływ epidemii na zdrowie matek mogą pomóc decydentom i usługodawcom w podjęciu kroków w celu lepszego wsparcia matek i uniknięcia związanego z tym wzrostu chorób przewlekłych, takich jak otyłość, cukrzyca typu 2 i choroby serca”.

Źródło:

Odniesienie do czasopisma:

Siła, CL, Et al. (2021) Chaos w gospodarstwie domowym, stres macierzyński i zachowania zdrowotne matki w Stanach Zjednoczonych podczas epidemii COVID-19. Zdrowie kobiet. doi.org/10.1177/17455065211010655.