Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wiadomości kosmiczne: NASA odkrywa naturalny sygnał radiowy z atmosfery Wenus

Plik Sonda Parker Solar Probe Z misją badania słońca, ale nadal odkrywa nowe i intrygujące rzeczy o naszej tajemniczej planetarnej sąsiadce Wenus.

Statek kosmiczny NASA przeleciał w pobliżu Wenus zeszłego lata i wykrył naturalny sygnał radiowy od bliźniaka Ziemi.

Sygnał ten ujawnił, że sonda przeszła już przez górną atmosferę Wenus, zbierając swój pierwszy bezpośredni pomiar od prawie 30 lat.

Naukowcy byli zaskoczeni odkryciem, że atmosfera Wenus wygląda teraz zupełnie inaczej, i opublikowali swoje odkrycia w poniedziałek w czasopiśmie Listy z badań geofizycznych.

Misja słoneczna, która rozpoczęła się w 2018 roku, ma na celu zbadanie słońca i ujawnienie niektórych jego tajemnic.

Zdjęcie powierzchni Wenus wykonane przez sondę. Przypisuj mu: NASA

Sonda będzie podróżować przez atmosferę Słońca przez okres siedmiu lat i zbliżyć się do powierzchni naszej gwiazdy niż jakikolwiek inny statek kosmiczny przed nią.

Wenus odegrała kluczową rolę w powodzeniu sondy.

Statek kosmiczny wykorzystuje grawitację Wenus obracającą się wokół planety, zwaną wspomaganiem grawitacji, aby pomóc zakrzywić orbitę sondy i zbliżyć ją do Słońca.

Statek kosmiczny NASA przeleciał w pobliżu Wenus zeszłego lata i wykrył naturalny sygnał radiowy od bliźniaka Ziemi.  Plik obrazu.
Statek kosmiczny NASA przeleciał w pobliżu Wenus zeszłego lata i wykrył naturalny sygnał radiowy od bliźniaka Ziemi. Plik obrazu. Przypisuj mu: Getty Images

Podczas jednego z tych lotów na Wenus 11 lipca 2020 r. Sonda zebrała dowody na to, że górna atmosfera Wenus przechodzi niezwykłe zmiany, na które wpływa cykl słoneczny lub 11-letni cykl aktywności Słońca.

Sonda wykonała również niesamowite zdjęcie, które pokazuje nieoczekiwaną stronę naszego planetarnego sąsiada.

Była to trzecia pomoc grawitacyjna Wenus dla sondy słonecznej Parkera. Podczas lotu sonda zbliżyła się do 833 kilometrów od powierzchni planety.