Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pracownik Bunnings zapłacił 1,25 miliona dolarów z powodu obrażeń spowodowanych nawozami

Pracownik Bunnings zapłacił 1,25 miliona dolarów z powodu obrażeń spowodowanych nawozami

Jak usłyszał sąd, Bunnings ma zapłacić 1,25 miliona dolarów po tym, jak pracownik odniósł poważne obrażenia podczas podnoszenia wiadra z nawozem.

Sarah Jane miała 31 lat i w 2018 roku pracowała jako sprzedawca marki nawozów Neutrog w Seven Hills Bunnings, kiedy uklękła, aby podnieść i przeciągnąć wiadro na przód palety.

Robiąc to, pani Jane poważnie zraniła się w plecy i twierdzi, że nadal cierpi z powodu tej kontuzji.

Sprawa została rozpatrzona w tym tygodniu przez Sąd Najwyższy Nowej Południowej Walii, gdzie Bonnings zgodził się zapłacić 750 000 dolarów w ramach ugody plus koszty prawne szacowane na około 500 000 dolarów.

Nakazał także Neutrogenowi, za pośrednictwem którego kobieta pracowała, pokrycie kosztów.

Prawnik pani Jane, Luke Power z Turner Freeman Solicitors, powiedział, że ugoda była „zwycięstwem chłopczyka” i dodał, że Bunnings „przychodził na imprezę” dopiero w ciągu ostatnich kilku tygodni.

„Wystąpiło wiele sprzeciwów i przy wielu okazjach powiedziano nam, że nie ma takiego przypadku” – powiedział Bauer.

„To było dla niej bardzo stresujące i walczyła z tym zawzięcie”.

W ramach ugody Bunningowie przyznali, że „znali lub powinni byli wiedzieć” przewidywalne ryzyko, gdy nie przeszkolili pani Jane w zakresie korzystania z noszy, co mogło zapobiec obrażeniom.

Pani Jane przeszła szkolenie w oddziale Bunnings, ale nie otrzymała żadnej informacji, że dostępne są wózki paletowe, które mogłyby pomóc jej w przenoszeniu towarów na przód i dostarczaniu ich do klientów, z których regularnie korzystają pracownicy Bunnings.

„Bunnings ma obowiązek wobec handlowców odwiedzających sklepy Bunnings dopilnowania, aby byli oni informowani o specjalistycznych procedurach roboczych, w tym o procedurach związanych z wózkiem paletowym” – czytamy w dokumentach.

„Bunnings opracował, kontrolował i regulował dominujący system pracy swoich pracowników, ale nie stosował tego samego rygoru ani nie przyjął takich samych środków ostrożności w stosunku do swoich handlowców, którzy mimo to podlegali kontroli i nadzorowi Bunnings”.

READ  Air New Zealand wznawia bezpośrednie loty na Bali

Waga każdego wiadra nawozu – tzw. efekt szoku – wahała się od 10,8 kg do 11,2 kg.

Pani Jane, która również jest matką, stwierdziła, że ​​uraz radykalnie zmienił jej życie.

„To zwycięstwo, ale tak naprawdę nie mam poczucia zwycięstwa” – powiedziała o sześcioletniej gehennie.

„Nie tylko przez wszystko, przez co przeszli, ale także samą kontuzję i to, jak bardzo zmieniła moje życie i jak bardzo brakowało mi przebywania z dziećmi, gdy były małe”.

Przeczytaj powiązane tematy:Bunnings