Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Prawdziwa latarnia morska”: firma zajmująca się technologią akumulatorów wchodzi na rynek brytyjski z pierwszym w rankingu University of Sydney | Energia odnawialna

Na liście znalazł się twórca nowej, taniej, ognioodpornej technologii akumulatorów z Uniwersytetu w Sydney Londyńska Giełda Papierów Wartościowych.

Firma, Gelion plc, będzie pierwszą giełdą na uniwersytecie w dowolnym miejscu, kiedy ma rozpocząć obrót na alternatywnym rynku inwestycyjnym giełdy 30 listopada. Pozyskał 16 milionów funtów (30 milionów dolarów), co dało firmie kapitalizację rynkową w wysokości 154 milionów funtów (285 milionów dolarów) i pozwoliło firmie Gelion przyspieszyć badania i produkcję nowych produktów do przechowywania, w szczególności baterii z bromku cynku.

Chociaż zestaw został pierwotnie opatentowany w 1889 roku, zespół uniwersytecki kierowany przez profesora Thomasa Machmayera stworzył żel bromku cynku, który, jak twierdzą, jest bezpieczniejszą, trwalszą i tańszą formą przechowywania niż popularne baterie litowe.

„Nie zapali się. Ma okno pracy w wysokiej temperaturze” – powiedział Maschmeyer, szczegółowo opisując niektóre zalety Gelion. [up to 50C] I jest naprawdę bardzo bezpieczny, nadaje się do recyklingu i ma naprawdę niski wpływ na środowisko”.

Natomiast baterie litowe mają więcej niż A niebezpieczeństwo pożaru i niższej jakości wydajność w upale, wymagająca kontroli temperatury i innych prac inżynieryjnych, powiedział.

Lit dominuje obecnie na rynku baterii ze względu na stosunkowo wysoką gęstość energii, dzięki czemu nadaje się do zastosowań mobilnych, od smartfonów po pojazdy elektryczne.

Inne formy magazynowania, takie jak energia cieplna lub sprężone powietrze, również konkurują o udział w rynku New Energy Finance Bloomberg w tym miesiącu Oczekuje się, że do końca dekady wzrośnie z 17 GW w 2020 r. do 358 GW.

Do tej pory Gelion zarobił prawie 1 milion dolarów ze sprzedaży, przygotowując produkty ilustracyjne przy użyciu baterii marki Endure. Firma planuje wykorzystać pieniądze zebrane z aukcji na rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego w Fairfield w zachodnim Sydney oraz rozpoczęcie produkcji akumulatorów w Indiach.

„Widzę, że australijska produkcja jest w rzeczywistości w dużej mierze zmodernizowana do potencjalnej wydajności gigawatogodzin rocznie”, powiedział Machmeyer.

Strategia Gelion opiera się w dużej mierze na przekonaniu producentów akumulatorów kwasowo-ołowiowych do zmodyfikowania swoich procesów i zastąpienia ich bromkiem cynku. Taka konwersja w celu wyprodukowania 1 GWh rocznej produkcji kosztowałaby około 16 mln USD (22 mln USD), w porównaniu z szacowanymi 76 mln USD dla konkurencyjnej firmy EOS Energy na uruchomienie od podstaw fabryki bromku cynku lub 135 mln USD dla podobnej wielkości. . powiedział lit.

Machmeyer przewidział, że po wyprodukowaniu akumulatorów bromkowo-cynkowych nawet na niewielką skalę, ich koszty operacyjne będą o 25% niższe niż litowe, ponieważ nie będą wymagały systemów przeciwpożarowych ani klimatyzacji.

„Koszty systemu spadają, spadają i spadają, więc przy niskim poziomie produkcji jesteśmy konkurencyjni”, powiedział, „nie potrzebujemy 10 gigawatogodzin”. [of scale] w celu obniżenia kosztów produkcji.

Maschmeyer, który ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego Gelion, ale pozostanie jego głównym doradcą technologicznym, powiedział, że firma wybrała Londyn zamiast swojej giełdy w Sydney, po części ze względu na ulgi podatkowe w Wielkiej Brytanii.

Zapisz się, aby codziennie rano otrzymywać najgorętsze wiadomości z Guardian Australia

Australia jest również rynkiem bardziej niechętnym do ryzyka, ponieważ inwestorzy wciąż się go boją Spolaryzowana debata na temat działań na rzecz klimatu Został uwolniony podczas wyborów Tony’ego Abbotta w 2013 roku.

„Wojny klimatyczne, w których toczyła się koalicja, zniszczyły cały klimat inwestycyjny i doprowadziły do ​​niepewności inwestycyjnej, a wszyscy jej nienawidzą” – powiedział. „Pod koniec dnia nie była to duża różnica, ale wystarczyła, żebyśmy pojechali do Wielkiej Brytanii”.

Li Daixin, analityk ds. magazynowania energii w Chinach w Bloomberg New Energy Finance, powiedział, że bateria z bromku cynku „w istocie ma niższą gęstość energii i niższą szybkość ładowania/rozładowania”. [than lithium batteries] Ma zatem znacznie węższy scenariusz zastosowania”.

„A dodatkowe cięcie kosztów jest trudniejsze z powodu braku ekonomii skali” – powiedział Lee. Jest przeznaczony głównie dla niektórych aplikacji do trwałej pamięci masowej, które wymagają długotrwałych systemów. Nie sądzę więc, że można go uznać za konkurenta litu, a zamiast tego może być uzupełnieniem na rynku pamięci masowych w niektórych scenariuszach zastosowań”.

Inne technologie w przygotowaniu Gelion obejmują rozwój dodatków krzemowych i siarkowych, które mogą poprawić wydajność baterii litowej. Ta technologia będzie licencjonowana dla istniejących marek baterii, a nie dla firmy próbującej ją wyprodukować.

„Po prostu produkujemy akumulatory litowo-jonowe i litowo-siarkowe bardziej energochłonne i mniej podatne na statyczne odpady termiczne” – powiedział Machmeyer. „Więc nie jemy na tych samych rynkach [as zinc-bromide]. Są to całkowicie odrębne rynki”.

Firma spodziewa się, że osiągnie próg rentowności na początku 2024 r. Aukcja pomoże zwiększyć liczbę obecnych pracowników w Australii z 30 do 45.

5% udział Uniwersytetu w Sydney w Gilion zostanie zmniejszony do 3% po tym, jak giełda rozwodni jego udział.

Machmeyer powiedział, że wsparcie uniwersytetu pokazało „co jest konieczne, aby startup wszedł na swoją drogę do notowania i że inwestuje swoje pieniądze tam, gdzie jest. Byli tylko prawdziwym światłem”.

  • Ta historia została zmodyfikowana 25 listopada 2021 r. Poprzedni nagłówek głosił, że firma została wymieniona. Ma on być notowany 30 listopada 2021 r. Stwierdził również, że firma zebrała 154 miliony funtów (285 milionów dolarów), gdy prawidłowa liczba wynosiła 16 milionów funtów, a udział University of Sydney zmniejszono z 5% do 3%.

READ  Polska rozszerza swój atak na wolność mediów