Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Cyfryzacja, która pobudzi gospodarkę

Karaczi:

Jak wynika z nowego raportu Google, transformacja cyfrowa może pomóc Pakistanowi odblokować do 2030 r. do 9,7 biliona rupii (59,7 mld dolarów) rocznej wartości ekonomicznej, co odpowiada około 19% produktu krajowego brutto w 2020 r.

Raport „Uwalnianie potencjału cyfrowego Pakistanu” został opublikowany podczas wydarzenia online zorganizowanego przez Google we współpracy z Pakistan Software Houses Association for IT and IT Supported Services ([email protected]).

Według raportu, Pakistan jest domem dla ponad 300 000 specjalistów IT, co roku kształci ponad 25 000 absolwentów informatyki i od 2010 roku wykształcił ponad 700 start-upów technologicznych.

„Pakistan ma dobrze prosperujący sektor technologiczny” – mówi. „Eksport technologii rósł o 15% rocznie od 2020 roku i oczekuje się, że osiągnie 611 miliardów rupii (3,5 miliarda dolarów) w 2022 roku. Liczba użytkowników Internetu w Pakistanie gwałtownie wzrosła, a penetracja internetu osiągnęła 54% w 2021 roku”.

Raport określa trzy filary działań, które Pakistan może podjąć w celu osiągnięcia oczekiwanego wzrostu, które obejmują rozwój infrastruktury wspierającej ekosystem technologiczny, tworzenie sprzyjającego środowiska dla eksportu IT oraz promowanie innowacji i umiejętności cyfrowych.

Raport dodaje, że osiem kluczowych technologii, które mają potencjał transformacyjny dla przedsiębiorstw i mogą stworzyć znaczącą wartość ekonomiczną dla Pakistanu, to mobilny internet, przetwarzanie w chmurze, duże zbiory danych, sztuczna inteligencja, technologia finansowa, internet rzeczy, teledetekcja, zaawansowana robotyka i produkcja addytywna.

Zachęcając do ustaleń raportu, prezydent dr Arif Alvi podkreślił, że osiągnięcie tego celu i wizji Digital Pakistan wymaga „kompleksowego podejścia do całego narodu” zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego.

„To zachęcające, że według raportu ponad 410 000 miejsc pracy w pakistańskiej gospodarce jest obsługiwanych przez produkty Google” – powiedział Alvi.

W rozmowie z The Express Tribune, dyrektor generalny SI Global, Noman Ahmed Saeed, podkreślił, że implikacje pandemii Covid-19 powinny być brane pod uwagę przy badaniu postępów Pakistanu za pomocą „gęstego grzebienia”.

READ  Toyota Electric Vehicles: dlaczego marka mówi, że kupujący powinni pomyśleć dwa razy

Powiedział, że Pakistan wzniósł się na nowe wyżyny i prosperował dzięki szybkiej ekspansji i rozwojowi sektora technologicznego, dodając, że proces adopcji cyfrowej był szybki i przytłaczający.

Uważał, że niedociągnięcia omówione w raporcie były prawdziwymi problemami, które należy rozwiązać.

Ponadto należy również rozpoznać obszary, które można wygładzić przy minimalnym wysiłku.

„Przede wszystkim w tym zakresie wprowadzane są zasady wsparcia dla sprawnego działania, dostarczania i standaryzacji usług w celu całkowitego ulepszenia” – dodał.

Powiedział, że potrzebne jest sprzyjające środowisko, aby w szybkim tempie zwiększyć eksport.

Dodał, że przejście na lokalną produkcję i innowacyjność jest już dawno spóźnione i należy je kontynuować.

„Co najważniejsze, musimy doskonalić i zapewnić praktyczne szkolenie naszej młodzieży na równi z międzynarodowymi standardami i przygotować ją do atakowania ogromnych platform, takich jak Amazon” – podkreślił Saeed.

Zaznaczył, że główny nacisk należy położyć na sztuczną inteligencję, big data, Internet Rzeczy i Internet mobilny, bo to obszary, które wymagają znacznego rozwoju.

Dodał: „Powinniśmy również skoncentrować się na dostarczaniu rozwiązań, które stwarzają ekonomiczne możliwości ekspansji w obszarach takich jak turystyka, rolnictwo i inne”.

Dyrektor regionalny Google na Pakistan, Bangladesz i Sri Lankę, Farhan Qureshi, powiedział, że pomimo niepowodzeń spowodowanych pandemią przyszłość gospodarki cyfrowej Pakistanu jest świetlana.

„Cyfrowa transformacja jest niezbędna dla Pakistanu, aby zaradzić długoterminowym skutkom pandemii Covid-19 oraz zbudować długoterminową odporność i wzrost” – powiedział.

[email protected] Prezes zarządu, Bader Khashnoud, powiedział, że branża odnotowała rekordowy wzrost w ciągu ostatnich kilku lat i „staramy się przenieść go na wyższy poziom”.

Od popierania polityki po wzmocnienie ekosystemu, dogłębne badania i spostrzeżenia, [email protected] Interwencje miały znaczący wpływ w ciągu ostatnich dwóch dekad” – powiedział.

Opublikowany w Ekspresowej Trybunie, 25 listopadaNS, 2021.

Lubi Pracuj na FacebookuI Śledź na Umieść tweeta Na Twitterze, aby być na bieżąco i dołączyć do rozmowy.

READ  Wiadomości kryptograficzne: Indonezja zakazuje kryptowaluty dla wszystkich muzułmanów z powodu obaw o zakłady