Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Prawie połowa australijskich pracowników doświadczających wypalenia zawodowego chce rzucić pracę

Prawie połowa australijskich pracowników doświadczających wypalenia zawodowego chce rzucić pracę

W przerażającej pobudce dla pracodawców rekordowa liczba Australijczyków jest wyczerpana i wielu szuka nowej pracy.

Nowe badania pokazują, że wypalenie zawodowe jest na rekordowo wysokim poziomie, a prawie połowa australijskich pracowników zgłasza, że ​​jest przeciążona swoją pracą.

Badanie przeprowadzone przez Elmo Software wykazało, że był to ogromny skok w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku, kiedy ponad jedna trzecia pracowników z Australii stwierdziła, że ​​doświadcza wypalenia.

Wielu obwiniało niekontrolowane obciążenia pracą jako przyczynę wypalenia.

Jedna trzecia pracowników czuła się przytłoczona ilością pracy, którą musieli wykonać, podczas gdy prawie jedna czwarta stwierdziła, że ​​bierze na siebie większą odpowiedzialność w pracy

Pracodawcy zostali również ostrzeżeni, że „duża rezygnacja” nadal obowiązuje, ponieważ 44 procent australijskich pracowników nadal planuje aktywnie szukać nowej pracy w tym roku.

Wynika to z faktu, że jedna trzecia pracowników uważa, że ​​pozostanie w obecnej firmie tylko do 18 miesięcy, co piąty pozostanie tylko na 12 miesięcy, a 8 procent spodziewa się, że odejdzie w ciągu sześciu miesięcy.

W obliczu zbliżających się wyborów federalnych australijscy robotnicy również czują, że gospodarka jest teraz mniej bezpieczna niż rok temu.

Australijscy pracownicy i przedsiębiorstwa stoją przed pewnymi dużymi wyzwaniami, powiedział Danny Lessem, dyrektor generalny Elmo Software.

To postrzegane słabe bezpieczeństwo ekonomiczne może przyczynić się do wzrostu wskaźnika spalania do 46 procent pracowników z zaledwie 34 procent w roku poprzednim. Ostrzegł, że stanowi to poważne wyzwanie dla pracodawców, ponieważ wyczerpani pracownicy nie są pracownikami produktywnymi.

„Pracodawcy raczej nie spotkają żadnej ulgi pod presją poważnych rezygnacji. Ponad dwie piąte australijskich pracowników twierdzi, że planuje aktywnie szukać nowej pracy w tym roku.”

Presje związane z kosztami życia również wpływają na pracowników australijskich, a prawie jedna piąta pracowników twierdzi, że nie pracuje wystarczająco dużo godzin, aby zapłacić rachunki.

READ  Twiggy broni „szalonych” zielonych ambicji, Fortescue kłania się do większej zmienności cen rudy żelaza

Dane wykazały również, że w wyniku globalnych konfliktów pracownicy czują się mniej bezpiecznie w swojej pracy niż rok temu.

78 procent Australijczyków uważało, że inwazja na Ukrainę negatywnie wpłynie na bezpieczeństwo ekonomiczne.

Pracownicy są również zaniepokojeni wpływem konfliktu na ich bezpieczeństwo pracy, a 44 procent z nich martwi się jego negatywnym wpływem.