Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Premier Dominic Perrottet opublikował Plan Zielonego Wodoru, aby wesprzeć przyszłość NSW

pobieranie

Główni partnerzy handlowi, tacy jak Korea Południowa i Japonia, również postawili zielony wodór w centrum swoich planów dekarbonizacji.

Strategia określa szereg zastosowań wodoru, takich jak zastąpienie benzyny i oleju napędowego w transporcie, wstrzykiwanie do sieci dystrybucji gazu oraz stawanie się częścią mieszanki z gazem ziemnym do wykorzystania w zakładach produkcyjnych.

Może być również wykorzystywany do wytwarzania energii elektrycznej na żądanie i jej eksportu za granicę.

Minister Skarbu i Energii Matt Keane powiedział, że strategia wyznaczy państwo w przyszłości.

„To pozycjonuje NSW jako wiodącego producenta ekologicznego wodoru na świecie, czerpiąc z naszych ogromnych zasobów odnawialnych i naszej wykwalifikowanej siły roboczej o zdolnościach przemysłowych w Hunter i Illawarra”, powiedział Keen.

„Wodór pomoże krajowi nie tylko zmniejszyć o połowę nasze emisje do 2030 r. i osiągnąć zero netto do 2050 r., ale stworzy nowe możliwości dla naszego przemysłu ciężkiego oraz ekonomiczny nadmiar inwestycji i miejsc pracy.

„Oczekuje się, że ta strategia obniży koszty produkcji ekologicznego wodoru w Nowej Południowej Walii o ponad połowę i uczyni NSW najlepszym miejscem do inwestowania w wodór na świecie”.

Kane powiedział, że strategia obejmuje zachęty w wysokości do 3 miliardów dolarów, które będą obejmować zwolnienia z opłat rządowych za produkcję zielonego wodoru i 90-procentowe zwolnienie z opłat za sieć elektryczną dla producentów zielonego wodoru, którzy łączą się z częściami sieci z wolnymi mocami.

Powstanie również sieć stacji tankowania wodoru, która zostanie rozmieszczona w całym stanie.

pobieranie

Pan Perrottet, pan Kean i górniczy miliarder Andrew „Twiggy” Forrest opublikują strategię.

Spółka zależna Forrest, Fortescue Future Industries, ogłosiła w tym tygodniu, że zbuduje w Gladstone w stanie Queensland wartą 1 miliard dolarów fabrykę wodoru, aby wyprodukować elektrolizer, który wydobywa wodór z wody.

„Nowa Południowa Walia zajmuje pozycję lidera w stanie, zapewniając jasne ścieżki, w jaki sposób możemy dostarczać odnawialny wodór australijskim firmom, australijskim miejscom pracy i społecznościom oraz przyszłości naszych dzieci” – powiedział Forrest.

READ  Nagroda główna w Oz Lotto w wysokości 2 milionów dolarów dzisiaj Wylosuj szczegóły, zwycięskie liczby i wyniki

“w [Fortescue Future Industries] Jako firma dokładamy wszelkich starań, aby przewodzić globalnym wysiłkom na rzecz redukcji emisji. Planujemy dostarczać światu 15 milionów ton odnawialnego zielonego wodoru do 2030 r., zwiększając go do 50 milionów ton rocznie.

„Jesteśmy zaangażowani we współpracę z rządem NSW, aby wspierać ich ambicje i wspólnie rozwijać zielone centra wodorowe”.

W oświadczeniu firma Jemena zajmująca się infrastrukturą energetyczną stwierdziła, że ​​w NSW należy wprowadzić „cel w zakresie gazu odnawialnego na poziomie około 10 procent”, aby jak najszybciej wprowadzić na rynek więcej wodoru.

“To ogromne uznanie dla roli wodoru jako przełomu nie tylko dla sektora energetycznego, ale dla całej gospodarki NSW. Strategia kieruje Australię na właściwą drogę do stania się supermocarstwem wodorowym” – powiedział Sean Reardon, dyrektor generalny wykonawczy Jemena Networks.

„Wiemy, że zielony wodór odgrywa kluczową rolę w usuwaniu węgla z sieci dystrybucji gazu NSW i że okaże się ważny w zasilaniu tych gałęzi przemysłu, których nie można łatwo zelektryfikować, takich jak produkcja”.

Newsletter Morning Edition to nasz przewodnik po najciekawszych codziennych historiach, analizach i spostrzeżeniach. Rejestracja tutaj.