Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Premiera „Pałacu” Polańskiego 6 kwietnia we Włoszech;  nie było?  królestwo królestwo

Premiera „Pałacu” Polańskiego 6 kwietnia we Włoszech; nie było? królestwo królestwo

We Włoszech dzieje się w „Pałacu” Romana Polańskiego. Produkcja filmu zakończyła się w czerwcu, a oficjalna data premiery kinowej została ustalona na 6 kwietnia. Jeśli „Pałac” dotrzyma tej daty, nie oznacza to, że nie będzie miał światowej premiery w Cannes.

Nadal nie ma francuskiego dystrybutora i nie wiadomo, czy został zgłoszony na jakiekolwiek festiwale filmowe. Jeśli mają wystartować w kwietniu, może to oznaczać, że Kahn i broń powiedzieli „nie” Polańskiemu?

Szef festiwalu w Cannes, Thierry Frémaux, ma problem z włączeniem 50. filmu Woody’ego Allena, którego akcja toczy się w Paryżu i jest kręcona po francusku. Nie sądzę, żeby mógł odmówić tej osobie. O wiele łatwiej jest odmówić Polańskiemu, biorąc pod uwagę, że reputacja reżysera we Francji nie jest obecnie tak pozytywna jak Alaina. Polski reżyser jest uwikłany w dwa zarzuty o wykorzystywanie seksualne, które uczyniły go znanym człowiekiem w tym kraju.

Tutaj po prostu musimy być realistami. To Polański wywołał spore kontrowersje podczas rozdania Cezarów 2020, kiedy zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera za „Oficera i szpiega”, oszałamiający wyczyn, który jeszcze nie został wydany w USA – jego zwycięstwo zmusiło zespół Césara do wprowadzenia zmian w swoich zasadach i przepisy. Polański jest zasadniczo wykluczony z jakichkolwiek przyszłych koncertów tego programu.

Pałac kosztował 17 milionów dolarów, w którym wystąpili John Cleese, Mickey Rourke i Fanny Ardant. Akcja filmu ma się rozgrywać w pałacu w Gstaad w sylwestra 1999 roku, gdzie „goście hotelowi z całego świata gromadzą się na wystawnej uroczystej kolacji, ale uroczystości przybierają nieoczekiwany obrót”.

READ  Mistrzostwa Europy 505 w Quiberon we Francji