Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Produkcja silnie wzrosła w lipcu, pomimo spadku indeksów PMI w Polsce i Czechach, wiadomości motoryzacyjnych i ET Auto.

Problemy z łańcuchem dostaw utrudniały również produkcję w regionie. Problem był najbardziej odczuwalny w sektorze motoryzacyjnym, gdzie brak półprzewodników zmusił fabrykę Mercedes-Daimler na Węgrzech do wstrzymania produkcji na trzy tygodnie.

produkcja Poniedziałkowe sondaże pokazały, że aktywność w Europie Środkowo-Wschodniej silnie wzrosła w lipcu, chociaż tempo wzrostu w Czechach i Polsce spadło z rekordów z poprzedniego miesiąca, ponieważ wąskie gardła podażowe ograniczyły produkcję.

IHS Markit PMI Wskaźnik Purchasing Managers’ Index (PMI) dla Polski spadł do 57,6 w lipcu z rekordowego poziomu 59,4 w czerwcu, podczas gdy czeski Purchasing Managers’ Index spadł nieznacznie do 62,0 w ​​lipcu z 62,7 w czerwcu.

Silny wzrost eksportu przyczynił się w tym roku do ożywienia regionalnego sektora produkcyjnego, który odreagował skutki pandemii COVID-19.

Choć w lipcu dynamika polskiego eksportu pozostała silna, w 2021 r. była jak dotąd najsłabsza, Rynek IHS Powiedziała.

„Spodziewamy się, że trend spadkowy w wynikach PMI będzie kontynuowany. Niemieckie firmy zgłaszają niższe zamówienia spoza strefy euro” – powiedział Jakob Rybacki, analityk w Polskim Instytucie Ekonomicznym (PIE).

„Oprócz normalizacji popytu zagranicznego, tempo wzrostu w Polsce” przemysł Powinna powrócić do poziomów zbliżonych do tych w innych gałęziach gospodarki.”

Problemy z łańcuchem dostaw utrudniały również produkcję w regionie. Problem dotkliwie odczuł sektor motoryzacyjny, gdzie niedobór półprzewodników wymusił DaimlerFabryka Mercedesa na Węgrzech wstrzymuje produkcję na trzy tygodnie.

powiedział Radomir Jacques, główny ekonomista w General Eye Investments w Europie Środkowo-Wschodniej w Pradze.

Jednak węgierski PMI, innego wydawcy, wzrósł w lipcu do 55,6 ze zrewidowanego odczytu 55,0 w czerwcu.

„Tempo ekspansji wzrosło (w lipcu), a wskaźniki komponentów PMI generalnie pokazują korzystny obraz”, powiedział wydawca MLBKT.

Czytaj więcej

Analiza danych wykazała, że ​​produkcja półprzewodników, głównej pozycji eksportowej kraju, wzrosła o 8,6% miesiąc do miesiąca, podczas gdy produkcja samochodów również wzrosła o 6,4%.