Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przed Tańcem z gwiazdami Len Goodman był brytyjskim Fredem Astaire

Przed Tańcem z gwiazdami Len Goodman był brytyjskim Fredem Astaire

„Był wspaniałym, przystojnym człowiekiem z wielką pokorą. Wszystkie wspaniałe rzeczy, które można o kimś powiedzieć, trzeba powiedzieć o Fred Astaire.” Słowa Cyd Charisse mogą również odnosić się do byłego sędziego Tańca z gwiazdami i Tańca z gwiazdami, Lena Goodmana, który zmarł w wieku 78 lat, który kontynuował tę dumną tradycję eleganckiego mężczyzny balowego.

W rzeczywistości Goodman może być po prostu ostatnim z fajnego plemienia stukających palcami stóp facetów, których widzimy na ekranach naszych telewizorów – chociaż twardy nowy sędzia Anton Du Beek składa przyzwoity hołd. Ale było coś wrodzonego w oryginalnym głównym sędzia serialu, co dało raczkującej sali balowej bardzo potrzebną wiarygodność, wyrafinowanie i niezastąpione połączenie z dumną historią sali balowej.

Goodman, jak wielu chłopców, zaczął tańczyć, ponieważ słyszał, że to pewny sposób na poznanie wielu dziewczyn. Ale miał też pełne uznania uznanie dla dziedzictwa tej majestatycznej formy tanecznej. W 2015 roku zaprezentował film dokumentalny ITV The Love of Fred Astaire, będący hołdem dla swojego idola z dzieciństwa – człowieka, którego filmy nadały kolor i blask szaremu dzieciństwie w londyńskiej dzielnicy East End w latach 50.

Goodman wzruszył się, kiedy faktycznie kupił buty Astaire’a z legendarnego Top Hat z 1935 roku i wyjaśnił w wywiadzie, że Astaire „zawsze myślałem o nim, kiedy tańczyłem. Zawsze starałem się naśladować jego elegancję”. Goodman pięknie podsumował styl wielkiego człowieka, mówiąc: „Jego dolna część ciała była rytmem, jego górna część ciała była melodią”. Innymi słowy: bez względu na to, jak szybka i wściekła była akcja, Astaire zawsze był niezwykle zwinny i był najlepszym showmanem.

Goodman nauczył się również, że można utrzymać te wysokie standardy sali balowej, jednocześnie oferując je szerszej publiczności. Tak jak Astaire podbił Hollywood i pojawił się w popularnych programach telewizyjnych, Goodman odegrał zaskakująco niewielką rolę jako juror w sobotnim czasie największej oglądalności iz pewnością sprawił, że jego bohater był dumny ze swojego szorstkiego, ale twardego stylu.

READ  12 najdziwniejszych budynków na świecie