Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przedmieścia Sydney, które mogą otworzyć się jako pierwsze, aby wypróbować nową technologię paszportów szczepionkowych

Niektóre szczęśliwe przedmieścia będą mogły najpierw otworzyć się, aby NSW mogła wypróbować nową technologię paszportowo-szczepionkową. Czy Twoja okolica jest na liście?

Niektórzy szczęśliwi mieszkańcy Nowej Południowej Walii mogą cieszyć się większą wolnością w ciągu zaledwie kilku tygodni, ponieważ kraj przygotowuje się do złagodzenia ograniczeń po zaszczepieniu 70 procent ludzi.

Rząd NSW chce pilotować nową aplikację paszportową ze szczepionkami, która potwierdza stan szczepień danej osoby po zalogowaniu się do miejsca za pomocą kodu QR.

Premier Gladys Berejiklian powiedziała dziennikarzom we wtorek, że władze otrzymają porady od Ministerstwa Zdrowia na temat najlepszych lokalizacji, aby wypróbować aplikację beta.

Minister obsługi klienta NSW Victor Dominello powiedział: 2 GB Host Jim Wilson We wtorek po południu prawdopodobnie zostanie przeprowadzone dwutygodniowe badanie przed wprowadzeniem technologii paszportu szczepionek.

Powiedział, że może to spowodować pojawienie się niektórych obiektów gościnnych, w tym barów, w niektórych obszarach, które mogą zostać otwarte na początku października w celu przetestowania systemu.

„Możemy wtedy rozpocząć dwutygodniowy okres próbny… przez pierwsze dwa tygodnie października.

„Mniej więcej w tym czasie powinniśmy byli osiągnąć 70 procent (szczepionek)”.

Spekuluje się, że na proces mógłby zostać wybrany jeden samorząd lokalny w Sydney (LGA) i jeden sąd okręgowy, ale wicepremier John Barillaro wskazał, że nie jest jeszcze pewne, czy proces się odbędzie.

„Te decyzje nie zostały sfinalizowane ani podjęte” – powiedział.

Obszary o wysokim poziomie szczepień i niskie przypadki Covid to potencjalne opcje badania, które może rozpocząć się już w październiku, ale to już wzbudza kontrowersje.

Obszary Greater Sydney z najwyższym odsetkiem osób, które otrzymały dwie dawki szczepionki, znajdują się na bardziej zamożnych przedmieściach na północy i wschodzie miasta.

Obszary rządowe podwójnej dawki to Ku-ring-gai, Woullahra, Mosman, Hunters Hill i Hornsby.

READ  Virgin Ponders Velocity VIP dla osób często podróżujących „Super Platinum”

Obszary te odnotowały również jedne z najniższych liczb przypadków koronawirusa w ciągu ostatnich czterech tygodni, wszystkie z mniej niż 100 przypadkami. Dwa sezony były najmniej, z zaledwie sześcioma przypadkami.

„Nie zdecydowaliśmy jeszcze, gdzie będą”, powiedział Dominello o próbach paszportu szczepionek, ale potwierdził, że paszport będzie dostępny w aplikacji Service NSW.

„W zasadzie o to prosi branża” – powiedział.

„Wyobraź sobie, że masz 18 lub 19 lat i idziesz do baru i musisz pokazać dowód osobisty, potem musisz się zameldować, a potem pokazać świadectwo szczepień, zanim faktycznie dostaniesz swoje pierwsze piwo, czekam 20 minut.

„Dlatego bary, kluby, duże lokale i linie lotnicze mówią: „Niech to będzie proste”. Jeśli ułatwisz ludziom, którzy z niego korzystają, będą z niego korzystać”.

Kontrowersje wokół „nieuczciwych” zasad

Przywódca opozycji NSW, Chris Maines, powiedział, że nie byłoby sprawiedliwe zwolnienie ograniczeń na tych obszarach, podczas gdy na innych przedmieściach zachodniego Sydney obowiązuje godzina policyjna.

„Nie możesz mieć sytuacji, w której jedna trzecia Sydney będzie miała godzinę policyjną, ale możesz iść i kupić różę na North Shore i North Shore” – powiedział Mains w poniedziałek dla Nine News.

Były lider Partii Pracy i obecny rzecznik służb rządowych Bill Shorten poparli komentarze Mainesa.

„Prawda jest taka, że ​​musi to być jeden we wszystkich”, powiedział Shorten. Dziś oglądać.

„To, co niszczy morale w społeczeństwie, to nie tylko zamykanie się w sobie, ale poczucie, że w tym kraju istnieją dwa zestawy zasad.

„To znaczy, myślę, że Australijczycy, zwłaszcza w stanach zamkniętych, biegają w emocjonalnym dymie… zbiorniki stają się puste lub puste.

Chcemy zobaczyć nadzieję ze światłem na końcu tunelu. Ale kiedy słyszymy przykłady, że niektórzy ludzie otrzymują specjalne traktowanie, a inni nie otrzymują tego leczenia, niszczy to całe poczucie, że wszyscy jesteśmy w tym razem” – powiedział Shorten.

READ  Victoria nerwowo oczekuje najnowszych danych, szczepionek i miejsc testowych pod presją, zidentyfikowano 20 nowych miejsc narażenia; Nagłe zablokowanie Covid-19

Co ciekawe, przedmieścia na zachód od Sydney mają jedne z najwyższych wskaźników pierwszych dawek po kampanii szczepień w ostatnich tygodniach.

Obszary samorządowe Blacktown mają czwarty najwyższy wskaźnik pierwszych dawek, a około 85 procent populacji otrzymało co najmniej jedno trafienie.

Campbelltown i Parramatta również osiągnęły ponad 80 procent pierwszych dawek.

Jednak obszary te mają również jedne z najwyższych przypadków Covid.

Blacktown odnotowało 2800 przypadków w ciągu czterech tygodni, Parramatta miała 818 przypadków, a Campbelltown 775 przypadków.

Pani Berejiklian powiedziała, że ​​średnie pierwsze dawki w NSW wynoszą obecnie ponad 74 procent i obiecała złagodzić pewne ograniczenia, gdy dwie dawki osiągną 70 procent, a stan ma osiągnąć ten kamień milowy w połowie października.

Można było zobaczyć, jak ponownie otwierają się bary, salony fryzjerskie i fryzjerskie.

„Moim mocnym przesłaniem dla branży hotelarskiej jest odkurzenie planów bezpieczeństwa Covid, a wszystko zostanie ponownie otwarte w październiku” – powiedziała.

Powiedziała, że ​​nowa aplikacja będzie gotowa w momencie, gdy ludzie będą mogli wracać do miejsc.

Pani Berejiklian podkreśliła, że ​​tylko w pełni zaszczepione osoby będą mogły korzystać z dodatkowych wolności.

„Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak bardzo zachęcamy ludzi, aby nie pozostawali w tyle” – powiedziała.

„Te rzeczy, za którymi wszyscy tęsknimy, będą dostępne tylko dla zaszczepionych”.

Czy otwarcie byłoby bezpieczne?

Zapytana, czy otwarcie było właściwą rzeczą, biorąc pod uwagę oczekiwany wzrost liczby hospitalizacji w ciągu najbliższych kilku tygodni, pani Berejiklian powiedziała, że ​​nie ma wątpliwości, że czekają nas wyzwania.

„Ale to jest strategia, o której wiemy, że przeprowadzi NSW przez ten trudny okres” – powiedziała.

„Jest to część wyzwania, jakim jest życie z Covid i część wyzwania, przez które musi przejść każdy kraj”.

Powiedziała, że ​​najgorszy czas na hospitalizację był prawdopodobnie wtedy, gdy kraj się otwierał, ale to nie powinno powstrzymać jej przed zrobieniem tego, co jest bezpieczne.

READ  Rynki na żywo, poniedziałek 26 lipca 2021 r.

„Wiemy, że życie z Covid jest wyzwaniem dla wszystkich na całym świecie, ale mamy bardzo zaplanowane i bezpieczne podejście.

„Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Nowej Południowej Walii z zadowoleniem przyjmą wolności, których doświadczą, gdy osiągniemy tak wysoki wskaźnik szczepień”.

NSW złagodzi pewne ograniczenia w tym miesiącu

Stan planuje już złagodzenie ograniczeń dotyczących spotkań na świeżym powietrzu od 13 września.

W przypadku osób, które mieszkają poza 12 obszarami zainteresowania, maksymalnie pięć osób (w tym dzieci) będzie mogło gromadzić się na zewnątrz, o ile mieszkają na obszarze ich władz lokalnych lub 5 km od domu.

Dla tych, którzy mieszkają na zmarginalizowanych obszarach lokalnych, rodziny, w których wszyscy dorośli zostali zaszczepieni, będą mogli zbierać się na zewnątrz na pikniki i inne formy wypoczynku na godzinę, o ile przestrzegają zasad dotyczących godziny policyjnej i znajdują się w odległości 5 km od domu. Będzie to dodatek do godziny przeznaczonej na ćwiczenia.

Będą musieli pobrać cyfrowy zaświadczenie z informacją o stanie szczepień za pośrednictwem aplikacji mobilnej Express Plus Medicare lub myGov. Można to również dodać do Apple Wallet lub Google Pay.

Osoby, które nie mogą połączyć się z Internetem, mogą poprosić swojego dostawcę szczepień o wydrukowanie historii szczepień.

Wśród 12 LGA będących przedmiotem zainteresowania znajdują się Bayside, Blacktown, Burwood, Campbelltown, Canterbury-Bankstown, Cumberland, Fairfield, Georges River, Liverpool, Parramatta, Strathfield i niektóre przedmieścia Penrith.

[email protected] | Umieść tweeta

Przeczytaj powiązane tematy:Szczepionka Sydney