Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przerażający alert czatu GPT Elona Muska

Przerażający alert czatu GPT Elona Muska

Elon Musk i inni liderzy technologiczni wzywają do wstrzymania rozwoju potężnych nowych systemów sztucznej inteligencji.

Czat GPT-4 jest zapowiadany jako zmieniacz gier i pod wieloma względami przewyższa ludzi w trudnych testach porównawczych. Ale jak to narzędzie i inne narzędzia sztucznej inteligencji wpłyną na nasze życie? Ashley Rodriguez z FOX 5 NY rozmawia z ekspertami, aby uzyskać pomysł.

Jest własnością Elona Muska i wielu innych wielkich nazwisk, w tym współzałożyciela Apple Steve’a Wozniaka Podpisz list otwarty Domaga się natychmiastowego zaprzestania „gigantycznych eksperymentów AI”.

Grupa wzywa laboratoria sztucznej inteligencji do natychmiastowego zaprzestania — na co najmniej sześć miesięcy — szkolenia systemów sztucznej inteligencji, które są potężniejsze niż GPT-4.

Najnowsza wersja modelu języka Chat GPT AI, GPT-4, jest niezwykle wydajna i może zrobić takie rzeczy, jak przekształcenie prostej grafiki w funkcjonalną stronę internetową i stworzenie gry wideo w 60 sekund.

Elon Musk jest jednym z autorów listu otwartego ostrzegającego przed technologią AI. Zdjęcie: Randy Shropshire/Getty Images dla CAA

Pan Musk, który przekazał OpenAI 150 milionów dolarów (100 milionów dolarów), gdy była to organizacja non-profit, zdenerwował firmę.

„Co pozostanie dla nas, ludzi?” Zastanawiał się, kiedy najnowsza technologia została ujawniona 15 marca tego roku.

Teraz jego zastrzeżenia są bardziej formalne w liście otwartym opublikowanym przez Future of Life Institute.

Grupa ostrzegła, że ​​„systemy sztucznej inteligencji z ludzką inteligencją konkurencyjną mogą stanowić poważne zagrożenie dla społeczeństwa i ludzkości”.

Autorzy dodali, że bardzo ważne jest ostrożne zarządzanie technologią AI i ostrzegli, że to się „nie zdarza”.

Ostrzegali, że maszyny mogą „zalać nasze kanały medialne propagandą i kłamstwami”.

„Czy powinniśmy rozwijać mózgi inne niż ludzkie, które mogą ostatecznie przewyższyć liczebnie, przechytrzyć, przeżyć i zastąpić nas?” wątpliwy.

„Czy powinniśmy ryzykować utratę kontroli nad naszą cywilizacją?”

READ  Ogłoszenie z okazji Dnia Pamięci Pułaskiego 2021

Elon Musk i inni ostrzegają przed niebezpieczeństwami związanymi ze sztuczną inteligencją. Zdjęcie: iStock

W liście otwartym wezwano do wstrzymania szkolenia systemów sztucznej inteligencji na co najmniej sześć miesięcy i napisano, że jeśli takie wstrzymanie nie zostanie wywołane, rządy powinny wkroczyć i nałożyć zawieszenie.

Nie wszystko było ponure, jak powiedzieli autorzy: „Ludzkość może cieszyć się pomyślną przyszłością dzięki sztucznej inteligencji”. Dali jednak jasno do zrozumienia, że ​​ich zdaniem technologia znacznie wyprzedza regulacje.

Inni sygnatariusze to Imad Mustak, dyrektor generalny Stability AI, naukowcy z należącej do Alphabet firmy DeepMind, a także Yoshua Bengio, Stuart Russell i około 1000 innych osób.

Szczególnie nieobecny wśród sygnatariuszy listu był Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI.

Future of Life Institute jest finansowany głównie przez Musk Foundation, Founders Pledge i Silicon Valley Community Foundation.

OpenAI ma główną sekcję poświęconą bezpieczeństwu sztucznej inteligencji na swojej stronie internetowej, gdzie Anna Makangu, szefowa polityki publicznej firmy, powiedziała: „Ta technologia głęboko zmieni sposób, w jaki żyjemy. Nadal jest czas, aby pokierować jej kursem i ograniczyć nadużycia .” , zapewniając najbardziej korzystne wyniki.”

– z Fox News