Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przyjaciele pracownika pomocy z Bristolu zabitego w Gazie złożyli emocjonalny hołd

Przyjaciele pracownika pomocy z Bristolu zabitego w Gazie złożyli emocjonalny hołd

  • Napisane przez Rachel Candlin
  • BBC News, zachodnia Anglia

Źródło obrazu, Rodzinne zdjęcie

Skomentuj zdjęcie, James Kirby został opisany jako „najlepszy przyjaciel Bristolu” i ktoś, kto zawsze stawia innych na pierwszym miejscu

Przyjaciele mężczyzny zabitego podczas izraelskiego nalotu w Gazie powiedzieli, że jego śmierć pozostawiła „ogromną pustkę w życiu, którego dotknął”.

Społeczność południowego Bristolu gromadzi się teraz, aby uhonorować człowieka, którego nazywają „najlepszym przyjacielem miasta”.

Trojan Fitness, siłownia w Ashton, w której trenuje, organizuje mistrzowski trening, którego celem jest zbiórka pieniędzy dla jego rodziny.

Kirby, znany jako Kerbs, był jednym z siedmiu pracowników World Central Kitchen, którzy zginęli podczas podróży z konwojem opuszczającym magazyn w Deir al-Balah, na południe od miasta Gaza.

„Nigdy nie przechwala się tym, co robi” – powiedział Matt Hood, właściciel Trojan Fitness.

Dodał: „Dlatego chcemy uhonorować tego wielkiego człowieka, jakim był. To, czego zrobił ten człowiek, jest niesamowite, a wszystko zawsze miało na celu pomoc innym”.

Źródło obrazu, Dobroczynność rodzinna

Skomentuj zdjęcie, Kirby odbył tournée po Bośni i Afganistanie z brytyjskimi siłami zbrojnymi

Kirby odbył podróż do Bośni i Afganistanu wraz z brytyjskimi siłami zbrojnymi, zanim zaczął pracować jako doradca ds. bezpieczeństwa.

Według organizacji charytatywnej WCK trzy pojazdy zostały trafione w wyniku nalotu, po wyładowaniu ponad 100 ton niezwykle potrzebnej pomocy żywnościowej przywiezionej z zagranicy.

Przyjaciele i współpracownicy opublikowali już dziesiątki wyrazów uznania dla pana Kirby’ego na wirtualnym forum dyskusyjnym.

„Pozostawiłeś ogromną pustkę w życiu, które wzbogaciłeś przez całe życie” – czytamy w jednym z postów.

„Nigdy nie będzie nikogo, kto wypełni tę pustkę. Naprawdę byłeś jednym na milion”.

Skomentuj zdjęcie, Andy Watts (po lewej) powiedział, że zna pana Kirby'ego (po prawej) od ponad 20 lat

Najlepszy przyjaciel Kirby'ego, Andy Watts, znany jako Niedźwiedź, dodał: „Trojan [Fitness] To była duża część jego życia, kiedy nie pracował lub był poza domem.

„Utrzymywał formę i miał tam wielu przyjaciół, więc społeczność spotyka się w sobotę, aby zebrać pieniądze dla jego rodziny.

„Kerbs był zabawnym, opiekuńczym i odważnym byłym żołnierzem, który zawsze stawiał siebie na ostatnim miejscu.

„Zawsze chętnie pomagał każdemu, kto tego potrzebował, i stawiał go na pierwszym miejscu”.

Skomentuj zdjęcie, Pan Kirby (po prawej) lubił zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak jazda na nartach, jazda na rowerze i paralotniarstwo

Hood powiedział, że ludzie z tak odległych miejsc jak Dubaj, aby dołączyć do przyjaciół i kolegów, podróżowali do Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w programie Ćwiczenia Champion.

Wydarzenie obejmuje dwugodzinny trening dla wszystkich umiejętności, którego uczestnicy uczczą 47. urodziny pana Kirby’ego, wykonując taką samą liczbę przysiadów, pompek i przysiadów.

„Zorganizowaliśmy już wiele wydarzeń i zebraliśmy setki tysięcy funtów dla bliskich nam osób, ale nigdy nie organizowałem wydarzenia, na którym nie było już nikogo z nami” – powiedział Hood.

„To łamie mi serce, naprawdę”.

Skomentuj zdjęcie, Przyjaciele mówią, że pan Kirby (w środku) miał talent do rozśmieszania ludzi, gdziekolwiek się pojawił

Lokalny darczyńca ufundował wydruk koszulek dla wszystkich uczestników, a organizatorzy mają nadzieję, że w ramach wydarzenia uda się zebrać 20 000 funtów.

„Kerbs nie zmarnował ani minuty swojego życia i przeżył każdy dzień w pełni” – powiedział Watts.

„Był najlepszym przyjacielem i bohaterem Bristolu, uczcimy jego imię i nigdy go nie zapomnimy”.