Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Qantas potwierdza trasy Australii do Londynu przez Darwin

Sydney-Darwin-Londyn Trasa ma rozpocząć się 14 listopada, a Melbourne-Darwin-Londyn, zamiast stacji w Singapurze, ruszy w jej ślady 18 grudnia.
Qantas potwierdził, że jego trasa z Australii do Londynu przejdzie przez Darwin, gdy loty zostaną wznowione w listopadzie. (Kanty)

Sydney będzie miało pięć lotów tygodniowo, startując o 18:30 przed lądowaniem w Darwin o 21:25 na krótki postój na zatankowanie przed 13 800 km bezpośrednim lotem do Londynu Heathrow, który trwa 17 godzin i 20 minut.

Dyrektor generalny Qantas, Alan Joyce, ogłosił nowe trasy lotów po zawarciu umowy z rządem NT.

„Kangura Droga jest jedną z najpopularniejszych w międzynarodowej sieci Qantas i cieszymy się, że Darwin odegra kluczową rolę w ponownym otwarciu Australii na świat po pandemii” – powiedział Joyce w komunikacie prasowym w piątek wieczorem.

„Qantas od 12 miesięcy wykonuje loty repatriacyjne z Londynu do Darwin w ramach wysiłków linii lotniczych mających na celu pomoc w repatriacji Australijczyków, więc nasi piloci mają już duże doświadczenie w obsłudze tej konkretnej trasy”.

Premier Terytorium Północnego, Michael Gunner, opisał tę transakcję jako ogromne dobrodziejstwo dla państwa.

Drugi lot powrotny ze 165 Australijczykami na pokładzie wylądował w Darwin z Indii
Premier Terytorium Północnego, Michael Gunner, opisał tę transakcję jako ogromne dobrodziejstwo dla państwa. (Dziś)

„Darwin jest stolicą powrotu Australii, a teraz wracamy prosto do Europy” – powiedział Gunner w ogłoszeniu.

„Od Barab do Piccadilly możliwości są nieograniczone, a wygoda na tej trasie oznacza wykorzystanie zupełnie nowych rynków dla turystyki i biznesu.

Otworzy również nowe możliwości rozwoju sektora umiejętności lotniczych na Terytorium Północnym.

„Dziękuję Qantasowi i międzynarodowemu lotnisku Darwin za współpracę z nami nad urzeczywistnieniem tej bezpośredniej trasy, która będzie stanowić prawdziwy punkt zwrotny dla narodu, gdy pracujemy nad kolejnymi etapami planu krajowego”.

Rozmowa o zmianie trasy Qantas z Australii do Londynu przez Darwin trwała od sierpnia, gdy kraj zbliżał się do powrotu podróży międzynarodowych.

Latający kangur wykonał dwa ostatnie loty komercyjne z Sydney do Londynu przez Darwin w marcu 2020 roku, zaraz po pierwszym przestoju, który odciął opcje dla Singapuru i Perth.

Droga nie jest jednak całkiem nowa – Darwin był również częścią oryginalnego Szlaku Kangaroo z 1947 r. między Londynem a Sydney. Lot ten trwał cztery dni, aby dotrzeć do Wielkiej Brytanii z przystankami po Darwin, w tym w Singapurze, Kalkucie, Karaczi, Bahrajnie, Kairze i Castel Benito przed lądowaniem w Londynie.

READ  PKB w pierwszym kwartale może być wyższy niż oczekiwano