Rafael Nadal pokonuje Karena Khachanova i awansuje do czwartej rundy Australian Open

Rafael Nadal przegrał swojego pierwszego seta w tegorocznym Australian Open, ale awansował do czwartej rundy, wygrywając 6:3, 6:2, 3-6, 6:1 z Karen Khachanov.

Szósty Hiszpan, który ścigał rekordową liczbę 21 singli pod nieobecność Rogera Federera i Novaka Djokovica, był w świetnej formie, prowadząc dwoma setami.

Jednak Khachanov, zajmujący 28 miejsce w Melbourne, w trzecim secie ostrzegł przed wiatrem i zatrzymał atak Nadala kilkoma zaciekłymi ciosami.

Rosjanin przegrał wszystkie siedem swoich poprzednich spotkań z mistrzem Australian Open 2009, ale przez chwilę wydawało się, że jest w stanie wrócić.

Nadal odzyskał kontrolę z przerwą na początku czwartego seta, a gdy minął czas po północy, w pośpiechu zakończył mecz.

Wciąż jest na dobrej drodze do potencjalnego ćwierćfinałowego starcia z trzecim światowym Alexandrem Zverevem.

Wcześniej, w piątym dniu, Zverev przyznał, że daleko mu do ideału, ale mimo to zakwalifikował się do czwartej rundy, nie tracąc seta po zwycięstwie 6-3, 6-4, 6-4 nad Radu Albotem na John Kane Arena.

Światowy numer trzy czasami miał problemy z podaniem, ale zawsze miał pełną kontrolę nad 32-letnią Mołdawią w kwalifikacjach.

„Jestem szczęśliwy [in] Jego forma jest w tej chwili świetna, najwyraźniej dobrze czuje piłkę i cieszymy się, że możemy ją zamknąć w trzech setach.

„Oczywiście miałem dzisiaj dużo zmagań na korcie, nie czułem się idealnie. Ale kto jest idealny? W końcu wygrałem i jestem z tego zadowolony.”

Niemiec potrzebował tylko jednej przerwy na set, aby zmierzyć się z 16-osobowym przeciwnikiem, który prawdopodobnie będzie jeszcze silniejszym przeciwnikiem w postaci Denisa Shapovalova.

Albot potrząsnął głową na temat jakości gry Zvereva na początku trzeciej gry, ale przeniósł mecz na trzecie miejsce, zwłaszcza w drugim i trzecim secie.