Irlandia zmaga się w dniu otwarcia halowych mistrzostw Europy w hokeju na lodzie kobiet

Irlandia przeżyła trudny dzień otwarcia w Women’s EuroHockey Indoor II w hiszpańskim Ourense, upadając w sześciozespołowej grupie z Polską i Belgią.

Mimo to pierwszy mecz był zachęcający przeciwko światowym szóstym Polakom. Rzut karny Hannah Kelly dał Irlandii prowadzenie 1:0 w pierwszej połowie i był wyrównany do czterech minut przed końcem dzięki zdyscyplinowanej i głębokiej obronie.

Ale Polacy zachowali cierpliwość i ostatecznie wykorzystali późne rzuty rożne, aby zakończyć 4:1.

Drugi mecz z Belgią był jeszcze bardziej brutalny, gdy hat-trick Joan Peters poprawił wynik 9:1. Rzut bezpośredni Orli Patton zapewnił Irlandii remis 2:1 w drugiej kwarcie, ale sześć goli w drugiej połowie sprawiło, że Belgowie zmienili styl.

„To był oczywiście ciężki dzień, ale było wiele do nauczenia się” – powiedział Button o pierwszym przedsmakowaniu tego poziomu rywalizacji w Irlandii od 1990 roku.

„Byliśmy naprawdę zadowoleni z naszego pierwszego meczu dzisiejszego ranka, zwłaszcza przeciwko takiej klasowej rywalizacji, która raz awansowała.

„Jestem rozczarowany popołudniowym meczem, ale są pozytywy, które możesz wykorzystać jutro. Nasze rzuty karne działają dobrze i zostało jeszcze dużo hokeja do gry.

„Będziemy jutro szukać dobrych meczów ze Szwajcarią (9:00 czasu irlandzkiego) i Szkocją (15:15) i zdecydowanie uważamy, że możemy uzyskać wyniki w obu. Nie możemy się doczekać!”

Szkocja i Szwajcaria zremisowały 3-3 i zajęły miejsce bezpośrednio nad Irlandią w tabeli po dwóch meczach z Belgią i Hiszpanią z sześcioma punktami i dwoma zwycięstwami.

Irlandia: E. Buckley, S. Patton, S. Barnwell lub Fox, lub Patton, lub McCain, M. Reagan, H. Jenkinson, M. Power, H. Kelly, Lloyd, A. Benson