Reprezentacja Australii pokonuje Indie po bramce Jacksona Irvina, Jordana Bossa, Grahama Arnolda, Grupa B, najnowsze aktualizacje

Były cudowny zawodnik Melbourne City, Jordan Boss, strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji, gdy Australia rozpoczęła sezon Pucharu Azji od powolnego zwycięstwa 2:0 nad Indiami.

Boss, który wszedł na mecz na stadionie Ahmeda Bin Alego w Katarze jako rezerwowy w drugiej połowie, swoim pierwszym kontaktem w meczu strzelił gola w 73. minucie, podwajając prowadzenie Australii.

Transmituj na żywo ponad 50 dyscyplin sportowych na żądanie dzięki Kayo. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Inny rezerwowy, Riley McGree, stworzył okazję, niebezpiecznie biegnąc wzdłuż linii bocznej, po czym skierował piłkę z powrotem w stronę Bosza, a 21-letni belgijski zawodowiec zdobył bramkę z bliskiej odległości.

Wcześniej pomocnik Jackson Irvine wyprowadził na prowadzenie australijską drużynę, która w pierwszej połowie borykała się z trudnościami w ataku w 50. minucie.

Bramka padła jednak dopiero po błędzie indyjskiego bramkarza Gurpreeta Sandhu, który niezdarnie próbował poradzić sobie z dośrodkowaniem Martina Boyle’a.

Bramkarz niezdarnie złapał piłkę i mógł ją jedynie kopnąć w kierunku Irvine'a, który skorzystał z otrzymanego prezentu i strzelił swojego 10. gola dla Australii.

Gol ten uspokoił nerwy Australijczyków, którzy spodziewali się, że zmiażdżą indyjską drużynę, zajmującą 102. miejsce w światowych rankingach.

Pomimo posiadania piłki w pierwszej połowie, Australijczycy, którzy w pierwszej zwrotce mieli przewagę 12:0 po rzutach rożnych, nie zdołali przełamać remisu do przerwy.

OCENY GRACZY: Trio dostarcza wszystko, ale migoczące gwiazdy rzucają słabe światło

Irvin odchodzi z radości po zdobyciu pierwszego gola. (Zdjęcie: Robert Cianflone/Getty Images)Źródło: Getty Images

Więcej zasięgu

„Nie podoba mi się ta strona mnie”: trener Premier League wściekły po „absurdalnym” wezwaniu, które utrudnia walkę o utrzymanie

„Nieistotne”: jasny komunikat Ange do krytyków po podpisaniu kontraktu z byłym wyrzutkiem Chelsea

„CZEGO OCZEKUJĘ”: Arnie ustanawia prawo po sukcesie australijskiego duetu gwiazd w meczu otwarcia Pucharu Azji AFC

READ  Statscore utrzymuje swoją pozycję na polskim rynku poprzez rozszerzenie PVF

Choć Indie rzadko stwarzają zagrożenie w ataku, największą okazję w pierwszej połowie miały w 16. minucie.

Dośrodkowanie Nikhila Pujariego przeleciało nad głową australijskiego obrońcy Harry'ego Souttara i trafiło w drogę kapitanowi Indii Sunilowi ​​Chhetriemu, który perfekcyjnie wyczuł czas swojego biegu.

Doświadczony napastnik nie trafił jednak głową w cel.

Pierwsza szansa australijskiej drużyny pojawiła się pięć minut później, gdy pomocnik Connor Metcalfe oddał mocny strzał z krawędzi pola karnego, ale bramkarz Sandhu go zablokował.

Australia nadal atakowała, ale Metcalf, Boyle i pomocnik Keanu Bacchus zmarnowali więcej szans przed końcem pierwszej połowy.

Jednak gol Irvine'a strzelony pięć minut po drugiej połowie ostatecznie dał Australii przewagę, a Boss zapewnił Australijczykom wszystkie trzy punkty, których następny mecz w grupie B zmierzy się z Syrią w czwartkowy wieczór.