Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Restauracja przerywa ciszę po zamknięciu

Restauracja przerywa ciszę po zamknięciu

Popularna restauracja w Sydney przerwała milczenie po wiadomości o jej zamknięciu.

W zeszłym tygodniu serwis news.com.au poinformował, że japońska restauracja z grami ESC zamknie swoje podwoje na dobre pod koniec tego miesiąca, 29 marca.

Restauracja zlokalizowana w Chatswood, na północ od Sydney, oferuje prywatne sale gier wyposażone w konsole PS5 i Nintendo Switche.

W oświadczeniu dla news.com.au właściciel ESC oświadczył, że nie planuje postawienia spółki w stan likwidacji.

Właściciel powiedział, że obecnie pracuje ośmiu pracowników i wszyscy są bliscy utraty pracy, gdy ESC na dobre zamknie swoje podwoje.

Właściciel powiedział: „Pracownicy zostali powiadomieni w połowie lutego, aby mieli wystarczająco dużo czasu na poszukiwanie nowej pracy, a my w dalszym ciągu będziemy zapewniać wszelkie możliwe wsparcie w okresie przejściowym”.

„Możemy uczciwie i dumnie powiedzieć, że firma nie jest winna żadnych wynagrodzeń pracownikom korzystającym z naszych osobistych środków na utrzymanie działalności przez ostatnie dwa miesiące”.

Właściciel ESC zwrócił także uwagę, że nie ma żadnych długów wobec dostawców, gdyż oni również płacili ze swoich osobistych środków, aby firma była wolna od długów.

ESC robi furorę na scenie kulinarnej w Sydney.

Dotkniętych zostało ośmiu pracowników.

Restauracja i bar zostały zamknięte „częściowo” ze względu na spowolnienie gospodarcze, które dotknęło wiele przedsięwzięć z branży hotelarsko-gastronomicznej, ale także „z powodu naszego nieefektywnego zarządzania, które nie pozwoliło utrzymać działalności” – dodał właściciel.

„Jako właścicielka firmy detalicznej zauważyłam, że klienci teraz bardziej ostrożnie wydają pieniądze na jedzenie i rozrywkę” – dodała.

„Otrzymaliśmy pewne uwagi dotyczące cen”.

W liście do klientów ESC poinformowało, że zamykają restaurację „z ciężkim sercem”.

W ofercie restauracji dostępnych było 25 gier na PS5 i 32 na Nintendo, w tym Super Smash Bros. i Mario Kart.

Hasłem ESC było „Jedz, baw się, odpoczywaj”.

READ  Polska koalicja rządowa rozpada się po rezygnacji wicepremiera - Manumet Stream

Firma miała prawie 9 000 obserwujących w mediach społecznościowych.

Wygląda na to, że ESC działa od mniej niż dwóch lat i ma rozpocząć działalność pod koniec 2022 r.

Do jego popularnych pozycji w menu zaliczały się wykwintne sashimi, szaszłyki wagyu i tandetne puree ziemniaczane.

Kiedy restauracja została otwarta po raz pierwszy, spotkała się z dużym uznaniem.

Recenzent i influencer kulinarny The Food Inbox powiedział w 2023 roku: „Jedzenie zdecydowanie nie było tym, czego się spodziewaliśmy – było niesamowite! Możesz złożyć zamówienie, korzystając z iPada, a oni dostarczą je do Twojego pokoju — nie musisz przerywać gier”.

Blogerka Sydney Food Boy określiła ESC jako „absolutnie cudowną” i dodała: „Wybaczono by ci, gdybyś pomyślał, że te dania pochodzą z wykwintnej restauracji, a nie z kuchni „restauracji dla graczy””.

Numer handlowy firmy działa od 2014 roku.

Czy wiesz więcej lub masz podobną historię? Skontaktuj się z nami | [email protected]

Koncepcja restauracji zakładała salon gier połączony z kuchnią japońską.

Jak wygląda standardowy pokój gier?

Wiadomość ta nadeszła po niedawnym upadku popularnego sklepu Oporto w Newtown w Sydney, w wyniku którego ATO zmusiło tę firmę do zapłacenia pół miliona dolarów zaległych podatków lub zamknięcia swoich drzwi.

Na początku tygodnia portal news.com.au doniósł, że popularna sieć pizzerii Bondi Pizza w Sydney jest na skraju upadku.

Kolejnym sygnałem tragicznej sytuacji, w jakiej znajduje się wiele firm z branży hotelarsko-gastronomicznej w czasie kryzysu związanego z kosztami życia, jest niedawno zamknięta kawiarnia w Sydney, a jej właściciel określił branżę hotelarską jako „trochę załamaną”.

W zeszłym miesiącu serwis news.com.au podał, że popularny klub nocny w Sydney o nazwie The Carter został zlikwidowany.

Sektor hotelarsko-gastronomiczny to jedna z branż najbardziej dotkniętych obecnym pogorszeniem koniunktury gospodarczej, podobnie jak sektor budowlany, w obu przypadkach osiągające marże zysku minimalne, co zazwyczaj sprawia, że ​​tego typu firmy stają się pierwszymi ofiarami w środowisku charakteryzującym się wysoką inflacją.

READ  Ukraina i Polska wspólnie przeciwstawiły się rosyjskiej propagandzie dotyczącej eksportu zboża

Pod koniec ubiegłego roku Legacy Hospitality Group, główna wiktoriańska firma cateringowa, zbankrutowała w październiku ubiegłego roku z długami przekraczającymi 1,7 miliona dolarów.

Krajowa sieć restauracji Sushi Bay również upadła w 2023 r., a jej ostatnie pozostałe oddziały w Sydney, Darwin i Canberze nakazano zamknąć w związku z zarzutami, że pracownikom płacono mniej niż 650 000 dolarów przez kilka lat.

W czerwcu kontrowersyjna sieć restauracji Karen's Diner ogłosiła upadłość z długiem wynoszącym 4,3 mln dolarów.

[email protected]