Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Restrukturyzacja Deloitte „rok w przygotowaniu”: australijski dyrektor generalny Adam Buick

Restrukturyzacja Deloitte „rok w przygotowaniu”: australijski dyrektor generalny Adam Buick

Rynek konsultingu jest „trudny”.

Deloitte powiedział, że restrukturyzacja ma na celu zwiększenie zdolności firmy do dostarczania klientom wspólnych ofert, a nie redukcję miejsc pracy. Zaostrzający się rynek usług konsultingowych – oczekuje się, że wzrost przychodów będzie jednocyfrowy na całym świecie, a w Australii niezmienny – skłonił firmę i jej konkurentów do zmniejszenia zatrudnienia poprzez zaostrzenie zarządzania wynikami i ograniczenie rekrutacji.

Buick stwierdził, że lokalny rynek konsultingowy „nadal stanowi wyzwanie” i że firma, która kończy swój rok w maju, prawdopodobnie odnotuje rok stałego wzrostu przychodów po dwóch latach dwucyfrowego wzrostu.

Lokalna firma musi także uporać się z cięciami popytu w sektorze publicznym, spowodowanymi częściowo skandalem z wyciekami podatkowymi PwC, a także przytłumionym rynkiem fuzji i przejęć na całym świecie. Ponadto popyt ze strony klientów bankowych i detalicznych znacznie spadł, ponieważ firmy z tych sektorów tną koszty, ograniczając usługi doradcze.

Stosunkowo trudniejsze warunki lokalne doprowadziły do ​​wcześniejszego odejścia kilkudziesięciu pracowników i większej niż zwykle liczby odejść partnerów w Deloitte Australia.

Globalny dyrektor generalny firmy, Joe Okozoglu, powiedział 15 000 globalnym partnerom Deloitte, że restrukturyzacja zapewni firmie „wiodącą pozycję na rynku w nadchodzących latach”.

Zmiany „odblokują rozwój”

„Zobowiązałem się do tego, że bezpośrednio zajmiemy się tym tematem jako kluczowym elementem naszego wspólnego globalnego programu, w przemyślany i globalnie włączający sposób” – napisała Okozoglu w e-mailu wysłanym wieczorem.

„Słyszeliśmy od wielu z Was na całym świecie opinie na temat złożoności sposobu, w jaki w przeszłości organizowaliśmy nasze możliwości. Przyjrzeliśmy się także całościowo zewnętrznym perspektywom klientów, partnerów sojuszy, organów regulacyjnych i analityków branżowych.

Restrukturyzacja pomoże także uwolnić więcej „partnerów, którzy będą mogli skoncentrować się na rynku” i „uwolnić wzrost” – powiedział.

Deloitte Australia oraz oddział firmy w regionie Azji i Pacyfiku wdrożą restrukturyzację od czerwca. Oznacza to, że rok finansowy 2025 będzie „rokiem przejściowym, w którym dokładnie koordynujemy zmiany, dostosowujemy systemy i wspólnie pracujemy, aby osiągnąć pożądany stan końcowy” – powiedział pan Okuzoglu.

READ  Akcje rosną w związku z „pesymistyczną” podwyżką stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego

Deloitte Australia nr 1

Deloitte Australia, która w zeszłym roku finansowym wygenerowała przychody w wysokości 2,85 miliarda dolarów, pozostaje na dobrej drodze, aby stać się największą z czterech największych lokalnych firm konsultingowych dzięki załamaniu przychodów jej niegdyś dominującego rywala, PwC Australia. Oddział w Australii zatrudnia około 14 000 pracowników i ponad 1000 partnerów kapitałowych i nieudziałowych.

Na całym świecie firmy konsultingowe należące do Wielkiej Czwórki wygenerowały w roku finansowym 2023 przychody w wysokości 64,9 miliardów dolarów (99 miliardów dolarów), co oznacza wzrost o 14,9 procent w walutach lokalnych, co czyni je największymi spośród Wielkiej Czwórki.

Deloitte działa jako sieć spółek na całym świecie, połączona poprzez londyńską firmę Deloitte Global, która ustala ogólną strategię i monitoruje poszczególne spółki.