Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Reżyser „Chłopów” rozmawia o kręceniu filmu w czasie wojny na Ukrainie i Covida – ostateczny termin

Reżyser „Chłopów” rozmawia o kręceniu filmu w czasie wojny na Ukrainie i Covida – ostateczny termin

Chłopi W najlepszych momentach byłby to rzeczywiście zniechęcający projekt. Podobnie jak ich poprzedni film Kochany Vincentreżyserzy Hugh i D. K. Welshman nadzorowali zespół animatorów rysujących każdą klatkę filmu w oparciu o materiał referencyjny z udziałem aktorów. powiedział Hugh, który przyjechał do Los Angeles z Polski zaledwie na 12-minutowy panel zawodników Chłopi Musiał także poradzić sobie z koronawirusem i wojną na Ukrainie.

Między epidemią a wojną… Chłopi — Polska kandydatura do Oscara w kategorii najlepszy film fabularny — miała trudności ze zgromadzeniem wszystkich animatorów w tym samym pomieszczeniu.

„Nie możemy działać zdalnie” – powiedział Hugh. „Mamy ludzi siedzących przed sztalugami z pełnym ustawieniem oświetlenia na każdym ze stanowisk animacji do rysowania”.

Chłopi Rekrutował malarzy z Polski, Serbii, Litwy i Ukrainy i przez lata produkcji stawił czoła 20-procentowej inflacji. Wojna na Ukrainie zmniejszyła o połowę liczbę pracowników filmowych.

Powiązany: Uczestnicy konkursu: Los Angeles – pełna relacja w Deadline

„Kupiliśmy bilety dla wszystkich kobiet, ponieważ wszyscy mężczyźni byli w wieku poborowym, więc nie mogli wyjechać” – powiedział. „Wszystkie kobiety przybyły na granicę. Były ze swoimi starszymi matkami lub dziećmi. Musieliśmy znaleźć im mieszkanie, miejsce, w którym ich dzieci mogły chodzić do szkoły. „

Chłopi W końcu udało im się otworzyć własne studio w Kijowie, ale nie mieli stabilnego prądu.

„Nasi animatorzy pracowali przez półtorej godziny, a następnie przez pięć godzin siedzieli i czytali przy świecach, czekając, aż ponownie włączy się prąd” – powiedział.

Ostatecznie rodzina Walijczyków sprzedała część z nich Kochany Vincent Paintings i uruchomił Kickstarter w celu zakupu generatora elektrycznego.

POWIĄZANE: „Chłopi” wykorzystali ukraiński chór uchodźców na ceremonii wręczenia Oscarów w Polsce – Dźwięk i ekran filmu

Covid wyłączył część zdjęć na żywo. Jedna scena z udziałem 60 osób przeszła jeden pozytywny test i przez rok nie można było wznowić kręcenia filmów na żywo. Inne ujęcia na żywo trzeba było kręcić poza przestrzenią studia.

READ  Gwiazda Love Island, Arabella Che, została wyciągnięta z samochodu podczas przerażającego napadu

„10% filmu nakręciliśmy na zewnątrz, ponieważ stoczyliśmy bitwę na polu z 60 aktorami i 12 końmi” – powiedział. „W Warszawie nie mają na to wystarczająco dużego studia, więc musieliśmy to zrobić na zewnątrz”.

Chłopi Film powstał na podstawie nagrodzonej Nagrodą Nobla powieści Władysława Reymonta. Chociaż w szkole średniej była to lektura obowiązkowa, żona Hugh, D.K. Przeczytała tę książkę ponownie, mając dwadzieścia kilka lat, i słuchała audiobooka podczas pracy nad nią Kochany Vincent. Przekonała Hugh, że powinni zaadaptować to do swojego następnego filmu.

„Dla mnie to wspaniała książka o kondycji ludzkiej i relacjach międzyludzkich” – powiedział. „To nie mogła być tylko wioska w XIX-wiecznej Wielkiej Brytanii, to mogła być wioska w Wielkiej Brytanii XXI w. Myślałam, że to uniwersalna historia.”

Książka i film opowiadają o kobiecie, która poślubia starszego wdowca, ale ma romans z jego synem. Następnie Walijczycy przekonali Pingwina do stworzenia tłumaczenia na język angielski.

Powiedział: „Chcieliśmy dokończyć nowe tłumaczenie, ponieważ oryginału dokonał polski naukowiec w latach dwudziestych XX wieku”. „To była specjalność elżbietańskiego angielskiego. Musiałem ją przeczytać ze słownikiem. Nie mogę powiedzieć, że jest to łatwa lektura, ale warto, jeśli masz czas. Nie nazwałbym tego lekką lekturą, ale jest to satysfakcjonująca lektura”.

Chłopi Gra w Polsce. Zostanie otwarty w Nowym Jorku na kwalifikacje w grudniu.

W poniedziałek obejrzyj film przedstawiający malowanie.

Prezentacja sponsora Zjednoczony Biznes.
Loty, kamera, zjednoczeni! Wspieraj branżę rozrywkową dzięki ekskluzywnym korzyściom i zniżkom.